Nowy telewizor UHD Samsunga: HU7500

Nowy telewizor UHD Samsunga: HU7500
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

28.04.2014 13:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowszy model HU7500 to najbardziej zaawansowany technologicznie model Samsung a, wyposażony w niezakrzywioną matrycę typu Ultra Clear Panel, oferującą obraz w rozdzielczości UHD (3840 x 2160).

Samsung HU750. będzie dostępny w kilku wariantach o przekątnej ekranu – 48, 55, 65 i 75 cali, na których zobaczymy obraz w rozdzielczości UHD niezależnie od źródła jego przesyłania. Telewizor został wyposażony w algorytm skalowania obrazu do rozdzielczości Ultra High Definition, dzięki czemu programy telewizyjne czy filmy na płytach DVD zyskają nową jakość – UHD to aż cztery razy więcej szczegółów niż w standardowej rozdzielczości Full HD. Telewizor także przekonwertuje obraz 2D na 3D.

Za brak cyfrowych zakłóceń odpowiadają technologie Digital Noise Filter oraz Digital Clean View, z kolei ostrość będzie zasługą dynamicznego kontrastu Mega DCR oraz Clean Motion Rate o współczynniku 100. Hz. Zaawansowany algorytm UHD Dimming zoptymalizuje całość obrazu pod kątem dostarczenia odpowiednich czerni i kontrastu w każdym obszarze ekranu.

Nowa seria telewizorów, to także nowa platforma SmartHub 201. z odświeżonym i przejrzystym wyglądem. Za jego pośrednictwem skorzystamy między innymi z aplikacji Samsung Smart TV, takich jak gama serwisów oferujących wideo na życzenie, stacji radiowych czy aplikacji informacyjnych. Wbudowana karta sieciowa z opcją WiFi Direct pozwoli nam nie tylko połączyć telewizor z Internetem, ale także z innymi urządzeniami zarejestrowanymi w domowej sieci lokalnej. Dzięki temu skorzystamy z najnowszej wersji aplikacji Smart View, która umożliwi nam strumieniowanie dźwięku i obrazu z urządzeń mobilnych takich jak smartfon, bezpośrednio na ekran telewizora.

Za pomocą nowej funkcjonalności Multi Screen na ekranie możliwe staje się jednoczesne wyświetlanie obrazu z aż czterech źródeł. W tym samym czasie możemy, przykładowo, oglądać telewizję, przeglądać programy Warte Obejrzenia, odtwarzać klip na YouTube i ustalać dalszą ramówkę.

Cena:

UE55HU7500 – 11 499 zł
UE65HU7500 – 16 999 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także