Trwa ładowanie...
ycipk-46wtr6

Asystent Google po polsku już działa. Zobacz, jak go włączyć

Za pomocą sprytnego zabiegu można sprawić, że Asystent Google będzie komunikował się z nami po polsku - i to przed oficjalną premierą. Podpowiadamy, jak włączyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowość od Google już działa w Polsce
Nowość od Google już działa w Polsce (East News, Fot: Reporter)
ycipk-46wtr6

Na grupie użytkowników Google Home w Google+ pojawiły się wskazówki dotyczące tego, jak uruchomić Asystenta Google posługującego się językiem polskim - pisze serwis tabletowo.pl. Nie wymaga to większych umiejętności, w bardzo prosty sposób każdy użytkownik może zrobić to sam. Jak?

Asystent Google po polsku - jak go włączyć?

Zaczynamy od zmiany języka z polskiego na angielski (USA). Następnie w sklepie Google Play ściągamy aplikację Google Lens. W ustawieniach tej aplikacji należy przyznać uprawnienia do dostępu do mikrofonu. Jeśli na ekranie Google Lens będziemy widzieć ikonkrę mikrofonu, możemy ponownie przywrócić język polski. I już - asystent Google'a w języku polskim powinien być dostępny z poziomu Google Lens.

ycipk-46wtr6

Powinien, ale nie musi, bo podobno nie u każdego ta opcja działa. A jak funkcjonuje, to jeszcze zdarzają się jej drobne błędy. Nic dziwnego, wszak oficjalnie jest dopiero w fazie testów. Jeżeli jednak ktoś jest bardzo niecierpliwy, może spróbować uruchomić asystenta w ten sposób.

Asystent Google - kiedy w Polsce oficjalnie?

Gigant polską wersję językową asystenta zapowiedział na konferencji Google I/O. Wówczas Polska pojawiła się na mapie krajów, które do końca roku będą miały dostępny w Asystent Google. Dokładnej daty startu więc nie znamy, ale skoro istnieją sposoby, by "wymusić" język polski, to możemy podejrzewać, że jesteśmy bliżej niż dalej.

ycipk-46wtr6

Z wcześniejszych informacji wynika, że Google dostosuje usługę do lokalnych standardów. Można więc założyć, że na zaznaczonych rynkach będzie można głosowo zamówić taksówkę czy   wysłuchać newsów dostarczanych przez rodzime serwisy.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-46wtr6

ycipk-46wtr6
ycipk-46wtr6