Trwa ładowanie...
d3nh1l5

Artysta tworzy niesamowite szklane rzeźby. Ich struktura przypomina sieć luster

W pracach wykorzystane jest zjawisko załamania i rozszczepienia światła, a uzyskany efekt jest po prostu hipnotyzujący.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Artysta tworzy niesamowite szklane rzeźby. Ich struktura przypomina sieć luster
(Youtube.com)
d3nh1l5

Rzeźby Jacka Stormsa zawierają rdzeń ze szkła ołowiowego, które różni się dość znacznie właściwościami od szkła tradycyjnego. Przede wszystkim znacznie zwiększa się współczynnik załamania światła, dzięki czemu ma ono specyficzny blask. Zwiększenie średniej dyspersji sprawia natomiast, że światło efektownie się rozszczepia.

Proces zaczyna się od stworzenia rdzenia, który jest wielokrotnie cięty, polerowany i laminowany. Powstaje w ten sposób struktura tak bardzo przypominająca sieć odblaskowych luster. Po owinięciu szkłem optycznym można zaobserwować bardzo efektowny efekt.

Kształ rzeźb, jak przyznaje Jack Storms bardzo często inspirowany jest złotym podziałem. Proces powstawania każdej z rzeźb trwa wiele miesięcy, ale na końcu efekt zachwyca dbałością o szczegóły i dokładnością wykonania. Ich ceny wahają się od 6 tys. dol. do 100 tys. dol. Stworzenie jednej rzeźby zajmuje natomiast co najmniej 6 tygodni (chociaż niektóre projekty powstawały nawet przez kilka lat). Realizacja pomysłu klienta wiąże się natomiast z kosztem co najmniej 30 tys. dol.

Rzeźby zostały też dostrzeżone przez branżę filmową. Po prace Jacka Stormsa sięgnął m.in. Marvel w obu częściach „Strażników Galaktyki”.

d3nh1l5

Podziel się opinią

Share
d3nh1l5
d3nh1l5
Więcej tematów