Apple rozstaje się z Amazonem?

Apple rozstaje się z Amazonem?
Źródło zdjęć: © youtube.com / Dima panchak

18.03.2016 08:48, aktual.: 21.03.2016 10:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według niepotwierdzonych informacji, chmura iCloud jest przenoszona i nie będzie już hostowana na Amazonie. Zamiast tego Apple ma korzystać z chmury Alphabetu, właściciela Google?a, oprócz wykorzystywanego już Azure?a.

Według źródeł redakcji CRN, Apple rozpoczął wyprowadzkę z serwerów Amazon Web Services, przenosząc swoje usługi na Alphabet Cloud Platform. To zastanawiający ruch, biorąc pod uwagę fakt, że chmura Google'a jest daleko w tyle pod względem popularności na rynku, zarówno porównując ją z Amazon, jak i Microsoftem.

Przyczyny tej przeprowadzki nie są znane, a Apple, jak zawsze, "nie komentuje plotek i spekulacji". Z kolei żaden z liderów chmurowych, czyli Google, Amazon oraz Microsoft, nie ujawniają szczegółów swoich umów z klientami, nie licząc tych, które muszą podawać z powodów prawnych i fiskalnych.

Apple byłby drugim poważnym i "medialnym" klientem chmury Google'a. Niedawno na tę chmurę przeniósł się Spotify, jeden z liderów rynku muzyki strumieniowanej. Amazon z kolei nie powinien odczuć za bardzo tej ewentualnej straty: jego biznes chmurowy jest 14-krotnie większy od całej konkurencji razem wziętej.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Panasonic prezentuje nowe touchpady dla biznesu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także