Trwa ładowanie...
Giznet.pl

Apple kontra majsterkowicze - tych sprzętów nie wolno rozkręcać

Serwis iFixit znany jest przede wszystkim z tego, że rozkręca wszystkie urządzenia, jakie tylko może zdobyć. Zwłaszcza te, które aktualnie budzą największe emocje użytkowników. Podobnie było w przypadku nadchodzącego Apple TV, choć tym razem większe emocje rozbudziło usunięcie aplikacji serwisu z App Store.
Share
Apple kontra majsterkowicze - tych sprzętów nie wolno rozkręcać
Źródło: iFixit
d3y90e7

Niedawno na stronach iFixit pojawiła się szczegółowa instrukcja opisująca proces rozkładania na części nadchodzącego Apple TV 4. Normalnie nie byłoby w tym nic szczególnego, nie jest to pierwszy tego typu poradnik serwisu, producenci też zazwyczaj nie mają nic przeciwko temu, by pokazać, co kryje się pod obudową sprzętu. Ale mówimy tutaj o Apple, które nie od dziś utrudnia własnoręczną naprawę sprzętu do tego stopnia, że gotowe jest stworzyć własny standard śrubek. A otwieranie obudowy urządzenia przed jego oficjalną premierą najwyraźniej nie jest tym, co podoba się w Cupertino.

Firma uznała więc, że serwis iFixit naruszył umowę deweloperską, na mocy której dostał sprzęt od Apple. Konto deweloperskie zostało zablokowane, a wraz z nim z App Store zniknęła aplikacja iFixit. Pracownicy serwisu wiedzieli jakie ryzyko podejmują, ale pomimo tego postanowili pokazać swoim czytelnikom nowy sprzęt. Oni sami twierdzą, że było warto ponieść konsekwencje.

Serwis nie zamierza przygotowywać jeszcze raz aplikacji dla systemu iOS. Zamiast tego zamierza skupić się na dokończeniu prac nad mobilną wersją strony, które trwają już od jakiegoś czasu.

d3y90e7

Zobacz także: Polskie perpetuum mobile

Polecamy na stronach Giznet.pl: Bomba atomowa wyraźna jak nigdy

d3y90e7

Podziel się opinią

Share
d3y90e7
d3y90e7
Więcej tematów