AMD o przyszłych platformach mobilnych

AMD o przyszłych platformach mobilnych

AMD o przyszłych platformach mobilnych
17.11.2008 14:30, aktualizacja: 17.11.2008 15:01

W zeszłym tygodniu informowaliśmy szczegółowo o planach procesorowych firmy Advanced Micro Devices. To nie koniec nowości ze stajni AMD. Koncern zaprezentował także mapę produktów mobilnych na najbliższe lata.

Firma AMD obecnie wraz platformą PUMA stara się dotrzymać kroku Intelowskiemu Centrino 2. Wszyscy, którzy czekają na nowe notebooki z logo AMD będą musieli jeszcze trochę poczekać. W 2009 roku koncern wprowadzić chce platformę Tigris, opartą na procesorze Caspian (2 rdzenie) wykonanym w procesie technologicznym 45 nm i chipsecie RS880M z układem SB710. 2009 rok to także okres, w którym AMD zamierza zadebiutować na rynku urządzeń ultra-przenośnych oraz netbooków. Firma ma zamiar wprowadzić dwie nowe platformy dla małego sprzętu, mianowicie Congo (dwurdzeniowy procesor Conesus + chipset RS780M z SB710) oraz tańsza Yukon (jednordzeniowy procesor Huron + chipset RS690E z SB600).

Obraz
© (fot. IDG)

Ciekawie zapowiada się kolejny rok. W 2010 na rynek trafią czterordzeniowe procesory Champlain wyposażone w zintegrowany kontroler pamięci DDR3 oraz 2 MB pamięci podręcznej i będące częścią platformy mobilnej Danube. Odpowiednio zostanie zaprezentowana nowa platforma dla mniejszych urządzeń - Nile z dwurdzeniowym procesorem Geneva.

Trzeba przyznać, że AMD nieco rozczarowuje planami procesorowymi dla urządzeń przenośnych. Prezentacja mobilnych układów czterordzeniowych w dwa lata po firmie Intel wydaje się być zbyt długim okresem czasu na poprawienie nadszarpniętej reputacji.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)