Alternatywa dla touchpada - Swiftpoint Mouse

Alternatywa dla touchpada - Swiftpoint Mouse

Alternatywa dla touchpada - Swiftpoint Mouse
Źródło zdjęć: © europe.futuremouse.com
19.07.2010 22:32, aktualizacja: 20.07.2010 09:17

Myszy znacznie ułatwiły pracę z komputerem. W przenośnych komputerach zastępują je touchpady, jednak korzystanie z nich nie jest zbyt wygodne. Firma Swiftpoint Limited postanowiła ułatwić pracę...

Myszy znacznie ułatwiły pracę z komputerem. W przenośnych komputerach zastępują je touchpady, jednak korzystanie z nich nie jest zbyt wygodne. Nowozelandzka firma Swiftpoint Limited postanowiła ułatwić pracę użytkownikom notebooków i wprowadza na rynek miniaturowe, optyczne urządzenie wskazujące – Swiftpoint.

Producent podaje, że praca ze Swiftpoint jest od 3. do 40 % bardziej efektywna, niż w przypadku tradycyjnego touchpada. Urządzenie jest małe i bezprzewodowe, więc jego przenoszenie nie powinno stanowić problemu. Ponadto sposób trzymania Swiftpoint jest intuicyjny – producent zapewnia, że jeśli umiemy korzystać z długopisu, to będziemy w stanie obsługiwać Swiftpoint.

Swiftpoint ma ułatwić pracę z notebookiem w sytuacjach, w których normalnie zmuszeni jesteśmy korzystać z touchpada, np. w pociągu, w samochodzie czy w łóżku. Gadżet oferuje wszystkie podstawowe funkcje myszki, czyli lewy i prawy przycisk oraz rolkę. Można nim operować tuż obok touchpada. Został wyposażony we wbudowany akumulator, który zapewnia nawet do trzech tygodni pracy. Jego ładowanie odbywa się poprzez magnetyczną stację dokującą, zintegrowaną w miniaturowym odbiorniku USB, który może być stale podłączony do komputera. Umożliwia on również wygodne przenoszenie miniaturowej myszy z miejsca na miejsce. Ciekawostką jest funkcja szybkiego ładowania baterii. Dzięki RapidCharge już po zaledwie 3. sekundach uzyskamy możliwość pracy przez około godzinę.

Swiftpoint został zaprojektowany z myślą o praworęcznych użytkownikach. Obecnie gadżet dostępny jest w przedsprzedaży w cenie 80,94 euro. Realizacja zamówień planowana jest na sierpień. Producent zapewnia bezpłatny 30-dniowy okres testowy urządzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)