Aktualizacja Windows 10 Creators Update. Co nowego?

Od dziś można pobierać aktualizację systemu Windows 10 Creators Upadate. Zapowiedziana w październiku ub. r. wprowadza wiele nowych funkcji oraz ulepsza te już obecne w systemie. Głównymi punktami nowej aktualizacji jest możliwość rysowania i tworzenia obiektów w 3D, wsparcie dla graczy oraz ulepszona nowa przeglądarka Microsoft Edge.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aktualizacja Windows 10 Creators Update. Co nowego?
(Materiały prasowe)

Paint 3D

Stary, dobry Paint zyskuje nowe możliwości. W nowej wersji programu będzie można malować i tworzyć obiekty oraz sceny 3D. Dodatkowo Paint 3D jest połączony z serwisem Remix3D.com, dzięki któremu będzie można ściągać obiekty innych użytkowników, a także udostępniać swoje. Tworzenie w trójwymiarze ma być łatwiejsze niż w profesjonalnych programach przeznaczonych do tworzenia grafiki komputerowej, ale na pewno ich nie zastąpi.

Tryb gry

Aktualizacja Creators Update wprowadza nowe funkcje dla graczy. Pierwszą z nich jest tryb gry, którego zadaniem jest zwiększenie wydajności systemu. Ma to skutkować większą płynnością podczas rozgrywki. Aby włączyć tryb gry, wystarczy podczas rozgrywki wcisnąć Win + G i wybrać uruchomioną grę. Po wyjściu system automatycznie przywróci poprzednie ustawienia.

Bezpośredni streaming gier przez aplikację Beam

Wraz z nową aktualizacją użytkownicy dostaną dostęp do aplikacji Beam, która będzie zintegrowana z systemem. Dzięki niej gracze będą mogli streamować swoją rozgrywkę. Microsoft przekonuje, że dzięki tej usłudze dzielenie się grami będzie po pierwsze łatwiejsze niż w przypadku zewnętrznych programów, a także opóźnienie pomiędzy graczem a oglądającymi będzie zdecydowanie mniejsze (1-2 sekundy).

Nowe funkcje w przeglądarce Edge

Microsoft Edge to nowa przeglądarka Microsoftu, która ma docelowo zastąpić Explorera. W nowej wersji dostępnej z aktualizacją ma kilka ciekawych opcji. Pasek podglądu kart pozwoli podejrzeć zawartość wszystkich otwartych kart. Po kliknięciu przycisku na górze okna przeglądarki pojawi się pasek, który pokaże miniatury stron otwartych w zakładkach. Opcja odkładania kart na bok "schowa" wszystkie otwarte karty i przeniesie je do schowka, gdzie będą dostępne w każdym momencie. Może to być przydatne zwłaszcza dla osób, które lubią otwierać dziesiątki nowych kart, a potem obawiają się je zamknąć, bo nie wiedzą, czy na którejś nie ma czegoś istotnego.

Dodatkowe przydatne usługi

  • Creators Update wprowadzi obsługę aplikacji Dolby Atmos, która przy wykorzystaniu zwykłych słuchawek będzie mogła zapewnić przestrzenny dźwięk jak w kinie.
  • Funkcja miniwidoku "przypnie” wybrane okno do ekranu, żaden inny program ani okno go nie zasłoni. Będzie to przydatne np. podczas rozmowy przez Skype, oglądaniu tutoriali czy sterowaniu muzyką.
  • Aktualizacja wprowadzi opcję rysowania w aplikacji Mapy. Możliwe będzie rysowanie tras, dodawanie wskazówek oraz mierzenie odległości.
  • Jeśli przypiszemy do systemu swój telefon, to Windows 10 sam się zablokuje, jeśli wykryje, że odeszliśmy od komputera (o ile weźmiemy ze sobą telefon).
  • Creators Upadte wprowadzi też nowe panele do zarządzania prywatnością oraz bezpieczeństwem. Będzie można ustawić tutaj, ile informacji o nas jest zbieranych i przekazywanych do Microsoftu. Zarządzanie ma być łatwiejsze dzięki wprowadzeniu dwóch, zamiast trzech, dostępnych poziomów: podstawowego i pełnego.
  • Nocne oświetlenie to funkcja znana m.in. z takich programów jak f.lux, która zmniejsza ilość niebieskiego światła emitowanego przez monitor. Jest to przydatne zwłaszcza podczas korzystania z komputera w nocy lub w ciemnym pomieszczeniu.
Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.