Trwa ładowanie...
ycipk-34x5n9

Adam Słodowy żyje. Doszło do fatalnej pomyłki

Autor kultowego programu „Zrób to sam” Adam Słodowy żyje - czytamy w serwisie TVP Info. Rano internet obiegła informacja o śmierci prezentera. Dementuje ją wnuk siostry Słodowego, Maciej Rozbicki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Doszło do pomyłki. Adam Słodowy żyje – informuje rodzina
Doszło do pomyłki. Adam Słodowy żyje – informuje rodzina (Kadr z programu "Zrób to sam", Fot: Telewizja Polska)
ycipk-34x5n9

- Na pewno jest to fałszywa informacja. Moja mama rozmawiała z jego małżonką i mówiła, że wszystko jest w porządku - oświadcza Rozbicki, cytowany przez TVP Info. - Jeśli wiem od małżonki wuja, że wszystko jest w porządku, to musi być fake news - dodaje krewny Słodowego.

Adam Słodowy ma dzisiaj 95 lat. Polacy znają go głównie z programu "Zrób to sam", w którym przedstawiał jak z rzeczy postrzeganych za zbędne można zrobić praktyczne przedmioty użytkowe i zabawki. Cykl emitowano w latach 1959 - 1983. Łącznie doczekał się bagatela 505 różnych odcinków.

Prezenter napisał kilka książek poświęconych majsterkowaniu. Jedna z nich, "Lubię majsterkować", doczekała się licznych przekładów na języki obce i sprzedała w nakładzie ponad 500 tys. egzemplarzy.

ycipk-34x5n9

Oprócz tego Słodowy jest autorem dobranocki "Pomysłowy Dobromir", jak również jej kontynuacji "Pomysłowy wnuczek". Tytułowy bohater istotnie przypomina samego autora. Stara się wynajdywać urządzenia upraszczające wykonywanie czynności domowych.

Z sukcesów - w 1974 roku, na wniosek dzieci, Słodowy został Kawalerem Orderu Uśmiechu. Posiada legitymację nr 107. Ponadto, może poszczycić się nagrodą literacką Stowaryszenia Bibliotekarzy Polskich za wyjątkową poczytność w bibliotekach publicznych.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-34x5n9

ycipk-34x5n9
ycipk-34x5n9