11,9% spadku na rynku telefonów komórkowych

11,9% spadku na rynku telefonów komórkowych

11,9% spadku na rynku telefonów komórkowych
15.06.2009 14:00, aktualizacja: 15.06.2009 14:14

W pierwszym kwartale 2009 do sprzedaży trafiło 35 mln mniej egzemplarzy telefonów komórkowych niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Analitycy twierdzą, że trend ten nasili się w nadchodzących miesiącach.

ABI Research opublikowało raport, w którym informuje o większym niż zwykle spadku sprzedaży telefonów komórkowych w pierwszych miesiącach poświątecznych. Choć trend spadkowy jest charakterystyczny dla tego okresu, to według raportu w tym roku jest on bardziej pesymistyczny niż zwykle.

"W pierwszych miesiącach 200. roku na światowy rynek trafiło 255,6 mln egzemplarzy telefonów, o 20% mniej w porównaniu z czwartym kwartałem 2008 - również bardzo słabym w porównaniu do lat ubiegłych. Co więcej, wynik ten jest aż o 12% gorszy od tego z pierwszego kwartału 2008" - powiedział Kevin Burden, dyrektor wykonawczy z ABI Research.
"Spadek sprzedaży to nowa rzeczywistość, z którą muszą pogodzić się sprzedawcy telefonów. Firmy z branży oraz klienci zaczęli szukać oszczędności. Ta sytuacja sprawia, że producenci wytwarzają mniej urządzeń mobilnych. Warto zauważyć, że zmienił się również profil klienta, który zaczął dostrzegać, jakie właściwie funkcje oferuje jego telefon i zastawiać się czy faktycznie potrzebuje nowego modelu" - dodał Burden.

Pomimo niezbyt optymistycznych wieści dotyczących sprzedaży producenci nie rezygnują z zapowiedzi całkowicie nowych produktów. Wśród najważniejszych trzeba wymienić smartfony takie jak Palm Pre, iPhone 3. S czy Nokia N97.
więcej w serwisie IDG.pl »

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)