Yamaha PRO: słuchawki dla wymagających

Yamaha PRO: słuchawki dla wymagających

Yamaha PRO: słuchawki dla wymagających
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.09.2012 10:10, aktualizacja: 28.09.2012 16:25

Nowa seria słuchawek Yamaha Pro składa się z trzech modeli - PRO300, PRO400 i PRO500 - i jest dedykowana urządzeniom przenośnym. W skład serii wchodzą zarówno słuchawki nauszne, jak i całkowicie zakrywające ucho, a wszystkie modele wyposażone są w kablowy pilot sterowania z mikrofonem

.

Nowa seria Yamaha Pro przeznaczona jest przede wszystkim do użytku ze smartfonami i telefonami. Skuteczna izolacja od hałasu, łatwość w przenoszeniu oraz kablowy pilot zdalnego sterowania z wbudowanym mikrofonem to elementy - które według producenta –. bardzo dobrze oddają potrzeby mobilnych użytkowników. Za jego pomocą pilota można odtwarzać muzykę, aktywować połączenia telefoniczne i sterować funkcją „voice over”. Mikrofon daje możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych bez konieczności zdejmowania słuchawek. Z tej opcji mogą skorzystać jednak tylko użytkownicy urządzeń Apple, tak jakby inni producenci smartfonów dla Yamachy nie istnieli.

Przewód słuchawek jest odporny na skręcanie, a dzięki swojej płaskiej konstrukcji skutecznie odseparowuje wewnętrzne okablowanie minimalizując zakłócenia. W modelach PRO40. i PRO500 użytkownik ma możliwość odłączenia przewodu. W zestawie znajdują się kable o długości 1,2 m oraz 3 m. Ten pierwszy wyposażony jest w pilot/mikrofon i przeznaczony do współpracy z mobilnymi urządzeniami. Przewód w modelu PRO300 zamontowany jest na stałe i również ma wbudowanego pilota z mikrofonem. Wszystkie słuchawki wyposażane są także w przejściówkę 6,3 mm.

Model PRO300. o konstrukcja nauszna., a modele PRO400 i PRO500 należą do grupy słuchawek wokółusznych . Oprócz odłączanych przewodów i dużych przetworników PRO500 wyróżnia się dwoma gniazdami do podłączenia przewodu. W zależności od preferencji kabel można podłączyć do prawego lub lewego nausznika.

Obraz
© Yamaha PRO500 (fot. Materiały prasowe)

W modelu PRO30. zastosowano dwa przetworniki o średnicy 40mm z magnesami neodymowymi. Pasmo przenoszenia zawiera się w przedziale od 20Hz do 20kHz, impedancja to 53 Omy, a maksymalna moc wejściowa to 300 mW. W modelu PRO400 pasmo przenoszenia jest identyczne, jednak zwiększono średnicę przetwornika do 50mm, a maksymalną moc wejściową do 1000 mW. Impedancja wynosi w ich przypadku 23 Omy. Parametry techniczne modelu PRO500 są identyczne z PRO400.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)