Trwa ładowanie...

Wycofanie wysłanego maila na Gmailu? To możliwe!

Prawie każdemu zdarzyło się kiedyś wysłać niechcący maila, czy to w trakcie edytowania, czy też nie do tego odbiorców co trzeba. Google przewidziało jednak rozwiązanie na tego rodzaju problemy.

Share
Poczta Gmail
Poczta GmailŹródło: Unsplash.com
d10h1is

Czas w jakim możliwe jest wycofanie wysłanej wiadomości jest zależny od ustawień użytkownika. Standardowo Gmail ma ustawione tylko pięć sekund na reakcję, jednak łatwo możemy to zmienić. Wystarczy, że zalogujemy się na swoje konto, a następnie wybierzemy przycisk szybkich ustawień i przejdziemy do opcji zobacz wszystkie ustawienia.

Będąc w tym miejscu możemy w prosty sposób zmienić czas, w jakim możliwe będzie wycofanie wysłanej wiadomości. Gmail umożliwia zwiększenie tego limitu do maksymalnie trzydziestu sekund i tyle rekomendujemy ustawić, dla ułatwienia sobie rozwiązywania tego rodzaju problemów w przyszłości.

Ustawienia w Gmailu
Ustawienia w GmailuFot: Karolina Kowasz

Mając włączoną odpowiednią opcję w Gmailu nie musimy się już martwić o przypadkowo wysłane maile. Gdyby przypadkiem doszło do sytuacji, w której będziemy zmuszeni do cofnięcia wysłanego omyłkowo maila, będziemy mogli to zrobić za pomocą jednego kliknięcia.

d10h1is

Gmail, po wysłaniu każdej wiadomości, informuje o tym fakcie w lewym dolnym rogu ekranu. Tam też dostępna będzie nasza opcja wycofania wiadomości, gdybyśmy jednak stwierdzili, że dany mail nie powinien zostać wysłany.

Wycofywanie maila w Gmailu
Wycofywanie maila w GmailuFot: Karolina Kowasz

W dowolnym momencie możemy też przestawić ponownie ustawienia dotyczące cofania wysłanej wiadomości. Należy jednak pamiętać, że są one domyślne dla klienta przeglądarkowego. Jeżeli korzystamy z Gmaila poprzez zewnętrznego klienta, to być może konieczne będą dodatkowe kroki bądź też funkcja ta może nie być dostępna.

d10h1is

Podziel się opinią

Share
d10h1is
d10h1is
Więcej tematów