Mobilny Gmail stawia na prywatność

Mobilny Gmail stawia na prywatność

Mobilny Gmail stawia na prywatność
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Adam Bednarek
17.08.2018 15:15, aktualizacja: 19.08.2018 15:13

Mobilna wersja Gmaila doczekała się ciekawej nowości. Można wysyłać maile, które po jakimś czasie znikną. Albo do ich odczytania potrzebny będzie specjalny kod.

Tryb poufny dużo wcześniej dostępny był w wersji przeglądarkowej, a teraz pojawia się w mobilnym Gmailu. Najważniejsza opcja? Możliwość ustawienia terminu, po którym wysłana wiadomość zniknie ze skrzynki odbiorczej adresata. Na dodatek ten nie będzie mógł przekazywać dalej maila ani kopiować jego treści.

Inną ciekawą funkcją jest możliwość wymagania podania kodu PIN, pozwalającego odczytać wiadomość. Hasło może przyjść w SMS-ie. Dzięki temu mamy pewność, że osoba, która przez przypadek dobierze się do konta pocztowego - w wyniku jego przejęcia albo po prostu przechodząc obok niezablokowanego urządzenia - nie przeczyta wiadomości.

Jak wysłać wiadomość w trybie poufnym? Bardzo prosto. Pisząc maila, musimy kliknąć w rozwijane menu, a następnie wybrać opcję "Tryb poufny". Tam też ustawimy, po jakim czasie wysłana wiadomość ma zostać zniszczona.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)