Inteligentny autoresponder w Gmailu

Inteligentny autoresponder w Gmailu

22.10.2008 13:00, aktual.: 22.10.2008 13:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowa opcja w poczcie Google umożliwia zapisywanie szablonów odpowiedzi na często powtarzające się e-maile. W trakcie odpisywania wystarczy wybrać zapisany szablon z rozwijanej listy i gotowe. Czynność tę można też w pełni zautomatyzować.

Standardowy autoresponder Gmaila umożliwia tylko wysyłanie jednego, zdefiniowanego przez użytkownika, tekstu w odpowiedzi na wszystkie przychodzące wiadomości lub tylko te, które otrzymujemy od znajomych z listy kontaktów. Przydatne, ale mało wyrafinowane.

Nowy, inteligentny autoresponder z pewnością będzie bardzo pomocny dla wszystkich użytkowników, którzy są zmuszeni do częstego wysyłania e-maili o identycznej (lub prawie identycznej) treści. Aby z niego skorzystać, trzeba najpierw zapisać przynajmniej jedną odpowiedź jako szablon. W tym celu przełączamy się na wersję angielską (wszystkie nowości są dostępne najpierw w angielskiej wersji serwisu), wchodzimy do _ Settings | Labs _ i tam zaznaczamy opcję _ Canned Responses _ (ang. canned - zakonserwowany, zapuszkowany). Teraz, gdy rozpoczniemy edycję nowej wiadomości lub będziemy odpowiadać na list, na górnym pasku obok odnośnika _ Attach a file _ zobaczymy link _ Canned responses _. Umożliwia on zarówno zapisywanie treści wiadomości, jak i ich późniejsze wczytywanie.

Aby w pełni zautomatyzować obsługę często powtarzającej się korespondencji, należy wejść do _ Settings | Filters _ i utworzyć odpowiednie filtry, korzystając z nowej opcji _ Send canned response _. Tutaj trzeba postępować dość ostrożnie, aby nie rozesłać szablonowych odpowiedzi do adresatów, z którymi w ten sposób raczej nie chcielibyśmy się komunikować :- ). W razie wątpliwości zawsze można skorzystać z opcji wstępnego testu działania filtra.

Oczywiście, gdy już przywrócimy polską wersję Gmaila, nowo włączona funkcja pozostanie (tak jak to się dzieje w przypadku innych nowości) i będzie dostępna jako opcja: _ Odpowiedzi bazujące na szablonach _.

Patrz też: blog Gmaila

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)