Wrocławskie autobusy z gniazdami USB

Wrocławskie autobusy z gniazdami USB17.11.2014 15:49
Wrocławskie autobusy z gniazdami USB
Źródło zdjęć: © Telepolis.pl

Na ulice Wrocławia wyjechały pierwsze autobusy miejskie z gniazdami USB oddanymi do dyspozycji pasażerów.

W nowych autobusach marki Solaris wrocławskiego MPK obok kasowników zostały umieszczone gniazda USB. Pasażerowie mogą dzięki nim naładować swój sprzęt elektroniczny. W _ krótkich _ autobusach znajduje się jedno podwójne gniazdo obok miejsca dla niepełnosprawnych, a w autobusach przegubowych dwa podwójne gniazda. Co prawda nie jest to dużo, bo jednocześnie mogą z nich korzystać dwie lub cztery osoby, ale pomysł jest warty pochwały. Do końca roku na ulicach Wrocławia ma pojawić się 57 autobusów z gniazdami USB.

- Do końca roku wszystkie 57 Solarisów zostanie wyposażonych w takie ładowarki. Nie wykluczamy doposażenia również innych autobusów, jeśli takie rozwiązanie się sprawdzi. Wszystko zależy od tego, czy pasażerowie będą chętnie z nich korzystać - mówi Agnieszka Korzeniowska z wrocławskiego MPK.

To nie jedyny w ostatnim czasie projekt, mający na celu unowocześnić podróże miejską komunikacją w Polsce. W połowie lipca Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie rozpoczęły testowanie usługi geolokalizacji, w ramach której na monitorach znajdujących się w autobusach pojawia się reklama uzależniona od aktualnego położenia pojazdu. Dane pochodzą będą oczywiście z odbiorników GPS. „Planujemy także wprowadzenie informacji związanych z dzielnicą, w jakiej akurat będzie znajdował się autobus” – mówił wtedy Grzegorz Rogulski z Miejskich Zakładów Autobusowych.

MZA przygotowuje również rozwiązanie, dzięki któremu pasażerowie, korzystając ze stosowanej aplikacji, będą mogli zlokalizować swój autobus, sprawdzając m.in. w jakiej odległości od przystanku się znajduje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)