Szaleństwa USB

Szaleństwa USB

Szaleństwa USB
23.05.2007 14:28, aktualizacja: 23.05.2007 15:58

W komputerach zadomowił się już na dobre standard USB (Universal
Serial Bus
). I zgodnie z nazwą, jest to bardzo uniwersalne
złącze. Podłączamy za jego pośrednictwem praktycznie wszystko. Od
myszek, po karty łączności bezprzewodowej, pamięci przenośne i drukarki.

W komputerach zadomowił się już na dobre standard USB (_ Universal Serial Bus _). I zgodnie z nazwą, jest to bardzo uniwersalne złącze. Podłączamy za jego pośrednictwem praktycznie wszystko. Od myszek, po karty łączności bezprzewodowej, pamięci przenośne i drukarki.

Ilość urządzeń, które mają interface USB jest naprawdę imponująca. I co dzień powstają nowe. Praktycznie wszystkie drukarki, aparaty cyfrowe, odtwarzacze MP3 komunikują się z komputerem za pomocą tego złącza.

Dzięki temu, że standardowe gniazdo USB zawiera również źródło zasilania do podłączanych urządzeń, część z nich, takich jak myszki, klawiatury czy dyski zewnętrzne 2.5” nie potrzebują dodatkowego zasilania. Teoretycznie każde z gniazd może dostarczyć prąd o natężeniu 500mA. To wystarcza by zasilić nie tylko myszkę.

Wykorzystują to producenci przeróżnych gadżetów. Część z nich nie współpracuje w żaden sposób z komputerem, działałyby również bez niego. Z USB czerpią jedynie energie na swoje potrzeby.

Zobaczcie pojechane gadżety, które można podpiąć do portu USB.*Zobaczcie pojechane gadżety, które można podpiąć do portu USB. *

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)