Windows 10 na smartfony: wymagania sprzętowe

Windows 10 na smartfony: wymagania sprzętowe

Windows 10 na smartfony: wymagania sprzętowe
Źródło zdjęć: © Microsoft
07.02.2015 13:14, aktualizacja: 09.02.2015 10:06

Na razie nie są nam jeszcze znane oficjalne wymagania sprzętowe najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu w wersji mobilnej, ale mamy bardzo realne przesłanki ku temu, by ich domniemywać.

Są to przypuszczenia oparte na dostępnych obecnie wersjach Windows 10, czyli jeszcze nie na wersji finalnej. Jednak jeśli Windows 10 w wersji preview bez problemu pracuje na jakimś urządzeniu, to z dużym prawdopodobieństwem (a nawet tym bardziej) dotyczyć to będzie jego wersji komercyjnej. Oczywiście istnieje jednak minimalne ryzyko, że może być inaczej – warto mieć gdzieś w tyle głowy informację, że na razie mówimy o sprawdzonych empirycznie wymaganiach Windows 10 Preview.

Mają to wszystko na uwadze można powiedzieć jedno – jest dobrze. Dochodzące z różnych stron doniesienia osób, które mają już możliwość zapoznania się z mobilną wersją "okienek" z liczbą 10 w nazwie mówią o tym, że system bez większych problemów stabilnie działa nawet na telefonach dysponujących 4-rdzeniowym procesorem i zaledwie 512 MB pamięci RAM. Alternatywnie dopuszczalną konfiguracją jest także 2-rdzeniowy procesor, ale współpracujący z 1 GB pamięci RAM.

Co to oznacza w praktyce? Większość Lumii z serii 5xx i 6xx powinna bez problemu doczekać się aktualizacji systemu. Problemem może być co najwyżej popularna Nokia Lumia 520, dysponująca 512 MB pamięci RAM i 2-rdzeniowym procesorem.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Najsympatyczniejsza reklama Androida, jaką widzieliście

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)