WP

Uwaga klienci polskiego banku. Oszuści znowu grasują

Informacja o awarii banku zawsze niepokoi. Zapewne tak myślą oszuści podszywający się pod Banku Millennium, którzy wysyłają fałszywe maile. Eksperci ostrzegają - zagrożeni mogą być też klienci innych firm.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwaga na maile od oszustów
Uwaga na maile od oszustów (WP.PL)
WP

CERT Orange informuje o nowym oszustwie, którego ofiarą mogą paść klienci Banku Millennium. Oszuści piszą o awarii banku, dlatego użytkownicy muszą zalogować się na swoje konto i zaktualizować swoje dane. Rzecz jasna link jest fałszywy, a wejście na podstawioną stronę i wpisanie hasła oraz loginu może skutkować kradzieżą tych informacji.

Wprawdzie adres nadawcy przypomina korespondencję z Banku Millennium, tak sama treść maila jest nieskładna i pełna literówek - co pomaga wychwycić oszustwo. Z drugiej strony użytkownicy mogą przestraszyć się informacji o awarii i szybko kliknąć w link. Na to liczą przestępcy.

"Sądząc po składni strony przestępców (hxxp://sacargocity.com/bankmillennium.pl/index.html) można domniemywać, że celem ataku są/będą również inne polskie banki" - przestrzega CERT Orange. Dlatego dokładnie sprawdzajcie, od kogo otrzymujecie maile, a wszelkie wątpliwości starajcie się rozwiać w trakcie rozmowy z pracownikami banków czy firm.

WP
Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP