Urzędowe formalności przez Internet? Już za 2 lata

Urzędowe formalności przez Internet? Już za 2 lata

Urzędowe formalności przez Internet? Już za 2 lata
26.02.2009 21:00, aktualizacja: 27.02.2009 09:39

MSWiA poinformowało, że jest w trakcie prac nad nowymi przepisami, dzięki którym będzie można złożyć deklarację podatkową, lub wniosek ZUS za pomocą Internetu.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Witold Drożdż powiedział, że wszystkie sprawy urzędowe będzie można załatwić za pomocą Internetu już za dwa lata. Będzie to możliwe po uruchomieniu elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Za jego pomocą będzie można uzyskać w Sieci np. pozwolenia, zaświadczenia i składać wnioski.

"Obecnie platforma umożliwia obywatelom m.in. kontakt z urzędem za pomocą Internetu. Chcemy ją dalej rozwijać i sprawić, żeby w ciągu najbliższych dwóch lat pojawiło się na niej kilkadziesiąt nowych usług. Tak, żeby za dwa lata najważniejsze sprawy urzędowe można było załatwić przez Internet. Od przyszłego roku podatkowego ma być uruchomiona na ePUAP-ie możliwość rozliczania się z fiskusem przez osoby fizyczne. Pracuje nad tym też ministerstwo finansów" - powiedział Drożdż.

Według wiceministra MSWiA jeszcze w tym roku będzie możliwe składanie za pomocą Internetu wniosków i reklamacji do ZUS oraz wyszukiwanie podmiotów w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)