Uchwyć swój pulpit na filmie

Uchwyć swój pulpit na filmie

30.04.2007 21:00, aktual.: 07.05.2007 11:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pojawiała się następna wersja 1.1.5 Xvidcap, funkcjonalnego, darmowego narzędzia do przechwytywania zmian w wyświetlanym przez komputer obrazie. Wydanie 1.1.5 to przede wszystkim nowe, przydatne funkcje.

Xvidcap 1.1.5 to popularne narzędzie dla systemu Linux, które zastępuje takie aplikacje, jak Lotus ScreenCam. Potrafi ono zarejestrować nawet najmniejsze zmiany w wyświetlanym obrazie. Narzędzie działa w dwóch trybach. Jeden z nich rejestruje każdy wykryty ruch w postaci pliku graficznego ( JPEG ). Drugi dokonuje tego w sposób ciągły, generując zarazem "w locie" plik wideo w formacie MPEG. Korzysta w tym celu z FFMPEG. Niestety opcja rejestracji dźwięku jest dostępna tylko w systemach współpracujących z OSS ( Open Sound System ).

Wersja 1.1.5 wprowadza bardzo przydatną funkcję płynnej zmiany rozmiarów rejestrowanego obszaru przy pomocy myszki. Dodano również możliwość zapisywania przechwyconego obrazu do pliku w formacie SWF ( wraz z dźwiękiem ). Więcej informacji można uzyskać na stronie domowej producenta - http://xvidcap.sourceforge.net/. Są tam także dwa warte uwagi filmy instruktażowe.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także