Zbadaj swój komputer za pomocą ESET SysInspector

Zbadaj swój komputer za pomocą ESET SysInspector
Źródło zdjęć: © ESET

23.01.2008 15:18, aktual.: 24.01.2008 08:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma ESET, producent ESET Smart Security oraz ESET NOD32
Antivirus, udostępniła publiczną wersję beta bezpłatnego narzędzia
diagnostycznego ESET SysInspector, dzięki któremu użytkownik może
prześwietlić działanie swojego systemu

*ESET SysInspector *to rozwiązanie pozwalające użytkownikowi na dokładną diagnostykę komputera. Aplikacja wyświetla szczegóły na temat wszystkich uruchomionych na danym komputerze procesów, wpisów w rejestrze, aktywnych połączeń sieciowych oraz składników systemu. Program działa na podobnej zasadzie co znany już użytkownikom Trend Micro HijackThis.

ESET SysInspector wyróżnia wbudowane w program wygodne narzędzie do analizy zgromadzonych informacji. Dzięki niemu użytkownik jest w stanie natychmiast sprawdzić, które z aktywnych właśnie procesów stanowią zagrożenie dla komputera lub mogą być przyczyną jego nieprawidłowej pracy. Program samodzielnie grupuje wszystkie procesy dzieląc je według prawdopodobieństwa zagrożenia jakie mogą powodować. W selekcji danych pomaga suwak, dzięki któremu użytkownik szybko określa jakie dane mają zostać wyświetlone – te z niskim czy też z wysokim prawdopodobieństwem zagrożenia. Wbudowane narzędzie do analizy jest rozwiązaniem unikatowym, ponieważ użytkownik ESET SysInspector, w celu sprawdzenia otrzymanych informacji, nie musi korzystać z żadnych zewnętrznych stron internetowych.

Po uruchomieniu ESET SysInspector rozpoczyna proces gromadzenia wszystkich ważnych informacji o danym komputerze. Cała analiza trwa maksymalnie kilka minut – w zależności od możliwości komputera – i kończy się otwarciem okna programu, w którym wszystkie zebrane informacje wyświetlane są w czytelnej dla użytkownika formie.

Dzięki ESET SysInspector możliwe jest określenie przyczyn błędnej pracy systemu, w tym m.in. tych powiązanych z działaniem złośliwych programów, które niezauważenie dla użytkownika przedostały się do systemu. Rozwiązanie jest przeznaczone dla serwisów komputerowych, działów pomocy technicznej oraz użytkowników, którzy pragną szczegółowo sprawdzić działanie swojego komputer.

ESET SysInspector pozwala na diagnostykę systemów Windows 2000, XP, Server 2003 oraz Vista, bez możliwości dokonywania jakichkolwiek zmian ustawień testowanego komputera.

»

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)