Twitter przeprasza kobiety

Twitter przeprasza kobiety
Źródło zdjęć: © trekkyandy / flickr / CC

05.08.2013 10:18, aktual.: 05.08.2013 12:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brytyjska filia Twittera przeprosiła w sobotę kilka znanych kobiet, wśród nich działaczkę ruchu kobiecego, deputowaną do parlamentu i znane dziennikarki, za obelgi i groźby, których ofiarą padły za pośrednictwem mikrobloga

Firma zapowiedziała także kroki, które mają ułatwić zgłaszanie przez użytkowników obraźliwych tweetów.

W lipcu na pierwszych stronach brytyjskich gazet znalazła się sprawa Caroline Criado-Perez, działaczki ruchu kobiecego. Wszczęła ona kampanię przeciw usunięciu z banknotów pięciofuntowych wizerunku reformatorki społecznej Elisabeth Fry. Criado-Perez została potem zasypana obraźliwymi tweetami, w tym groźbami gwałtu.

Teraz cały nacisk na zgłaszanie (ataków) spoczywa na ofierze, często znajdującej się pod silną presją, zamiast na Twitterze, by zidentyfikował i zatrzymał sprawców Policja aresztowała w związku z tymi groźbami dwóch mężczyzn. Jeden z nich jest podejrzany również o wysyłanie podobnych gróźb do deputowanej Partii Pracy Stelli Creasy. Inny incydent dotyczył kilku znanych dziennikarek, które otrzymywały tweety od osoby grożącej im podłożeniem bomby i zniszczeniem ich domów. Twitter po tych incydentach znalazł się w ogniu krytyki za niewystarczającą reakcję.

Główny menadżer brytyjskiej filii Tony Wang, przepraszając za incydenty w sobotę, przyznał, że obelgi i groźby, które otrzymywały użytkowniczki _ "są nie do zaakceptowania w świecie realnym i nie do zaakceptowania na Twitterze" _.

Criado-Perez, komentując przeprosiny, zauważyła, że obecny system zgłaszania nadużyć na mediach społecznościowych jest procesem_ "długim, skomplikowanym i niemożliwym do użycia" _ w przypadku ciągłych ataków.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)