Trend Micro Titanium 2013 dostępne w Polsce

Trend Micro Titanium 2013 dostępne w Polsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

29.10.2012 11:52, aktual.: 29.10.2012 15:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nową rodzina oprogramowania zabezpieczającego łączy szereg narzędzi chroniących urządzenia, ważne pliki i dane, a także prywatność użytkowników i ich rodzin.

W skład rodziny produktów wchodzi pięć rozwiązań: Titanium Antivirus+, Titanium Internet Security, Titanium Maximum Security, Titanium Premium Security oraz Titanium Internet Security for Mac.

Bezpieczeństwo podczas korzystania z portali społecznościowych

Internauci w sieci wykonują przez większość czasu jedną z trzech czynności - sprawdzają pocztę, przeglądają strony www lub korzystają z portali społecznościowych, których używają po to, by utrzymać kontakt z przyjaciółmi i rodziną

Technologia umożliwiła nam utrzymywanie kontaktu z przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami na całym świecie za pośrednictwem portali społecznościowych. Nowym możliwościom towarzyszą też niestety nowe zagrożenia. Miliardy osób wymieniających się informacjami korzystając z serwisów tego typu stanowią dużą grupę potencjalnych ofiar, które przyciągają cyberprzestępców. Clickjacking, fałszywe aplikacje i oszustwa socjotechniczne to tylko kilka przykładów taktyki stosowanej do rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania. Wyniki przeprowadzanego co roku przez Trend Micro badania poziomu bezpieczeństwa konsumentów wskazują, że 2. proc. ankietowanych doświadczyło sytuacji, w której po kliknięciu linku na ich tablicy na portalu społecznościowym pojawiła się treść, której nie chcieli udostępniać, natomiast 18 proc. wspomina o linku, który spowodował problemy techniczne z ich komputerem.

Titanium Internet Security to odpowiedź na problemy z bezpieczeństwem w serwisach społecznościowych. Wszystkie produkty z serii Titanium chronią użytkowników serwisów: Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn, MySpace i Pinterest, identyfikując potencjalnie szkodliwe linki. Kiedy Titanium rozpoznaje niebezpieczny link, umożliwia użytkownikowi podzielenie się informacjami z przyjaciółmi, pomagając jednak przy tym zachować bezpieczeństwo.

Wyniki badań wskazały, że 6. proc. respondentów ma obawy związane z tym, że ktoś może uzyskać dostęp do ich prywatnych danych na portalu społecznościowym bez ich wiedzy, 35 proc. rzadko lub nigdy nie sprawdzało swoich ustawień polityki prywatności, a prawie połowa nie zmienia swoich ustawień częściej niż co pół roku. Badanie wykazało również, że większość (ponad 60 proc.) badanych udostępnia na stronach społecznościowych dane, które mogą prowadzić do naruszenia bezpieczeństwa, np. datę urodzin, nazwę rodzinnego miasta itd.

Produkty Titanium korzystają z rozwiązania Facebook Privacy Scanner for Windows - narzędzia, które zapewnia dodatkową barierę ochronną dla wrażliwych danych. Przy pomocy jednego kliknięcia można łatwo sprawdzić swoje ustawienia profilu na Facebooku i kontrolować dostęp do osobistych i wrażliwych informacji. Produkty z serii Titanium Internet Security rozpoznają ustawienia, które mogą prowadzić do problemów z bezpieczeństwem, umożliwiając utrzymanie kontroli i pozostanie na bieżąco w przypadku zmian ustawień.

Zoptymalizowane dla Windows 8

Produkty Trend Micro Titanium są kompatybilne z systemem Windows 8. Użytkownicy najnowszej odsłony systemu Windows, a także ci korzystający z jego starszych wersji otrzymają ten sam poziom bezpieczeństwa oraz komfortu obsługi.

Więcej niż klasyczny program antywirusowy

Najnowsze produkty Trend Micro oferują więcej niż klasyczny program antywirusowy i blokada spyware. Podstawowa wersja nowego oprogramowania Titanium Antivirus+ pozwala korzystać z ochrony hot spotów WiFi, blokady spamu oraz klasyfikacji stron pojawiających się w wyszukiwarkach, pomagającej zdecydować, czy dany adres jest bezpieczny. Titanium Antivirus+ zapewnia również ochronę użytkownikom portali społecznościowych, dzięki narzędziom Facebook Privacy Scanner i Social Networking Security, które rozpoznają ustawienia prywatności, mogące zagrozić bezpieczeństwu wrażliwych danych, a tym samym pozwalają na ich zmianę i zachowanie prywatności.

Titanium Internet Security, Maximum i Premium - ochrona zaawansowana

Poza rozszerzeniem listy funkcjonalności dostępnych w ofercie podstawowej, Trend Micro przygotowało również ofertę dla klientów o dodatkowych wymaganiach związanych z ochroną osób korzystających z wielu różnych urządzeń. Dla tych użytkowników Trend Micro opracowało rozwiązanie odpowiadające potrzebom całej rodziny. Niedawne badania przeprowadzone przez Trend Micro wykazały, że 7. proc. respondentów wyraziło duże obawy związane z treściami, które ich dzieci oglądają w internecie. Aby uspokoić rodziców i ochronić najmłodszych, Trend Micro stworzyło Titanium Internet Security. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest utrzymanie równowagi pomiędzy wolnością z jaką najmłodsi poruszają się po internecie, a kontrolą i nadzorem nad tym, do czego mają dostęp.

Licencja na trzy komputery pozwoli rodzicom zainstalować Titanium Internet Security na kilku urządzeniach domowych. Dodatkowo Titanium Internet Security oferuje ochronę przed kradzieżą danych, zabezpieczając takie informacje jak numery kart kredytowych, adresy i hasła do skrzynek email, przy jednoczesnej optymalizacji pracy komputera i ochronie prywatności.

Dla użytkowników korzystających z wielu urządzeń, którzy chcą nie tylko chronić ważne dane, lecz także wzmocnić swoje hasła, zabezpieczyć zdjęcia i pliki oraz zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z portali społecznościowych, kompleksowym rozwiązaniem będzie Titanium Maximum Security.

Użytkownicy Titanium Maximum Security mogą skorzystać z: Trend Micro Online Guardian, oprogramowania kontroli rodzicielskiej, monitorującego treści i aktywność w serwisach społecznościowych, z menadżera haseł Trend Micro DirectPass oraz z rozwiązania Trend Micro SafeSync - bezpiecznej przestrzeni magazynowej online, przechowującej do 5 GB ważnych dokumentów, zdjęć i filmów w kopii zapasowej w chmurze. Nabywcy Titanium Maximum Security otrzymują trzy licencje do wykorzystania na różnych urządzeniach takich jak pecety, laptopy, tablety i telefony komórkowe. Użytkownicy Titanium Maximum Security będą też mogli skorzystać z usługi Trend Micro Vault, bezpiecznie przechowującej ważne dokumenty oraz pozwalającej na ich zdalne zamknięcie w przypadku kradzieży lub zgubienia komputera. Dla tych, którzy korzystają z większej liczby urządzeń i pracują z większą ilością danych, Trend Micro oferuje Titanium Premium Security, z dwiema dodatkowymi licencjami, co w sumie daje pięć licencji i 2. GB bezpiecznej przestrzeni
dyskowej online SafeSync.

Zabezpieczenia również dla komputerów Mac

Jak pokazało ostatnie kilka lat, platformy Mac stają się coraz częstszym celem ataków złośliwego oprogramowania i cyberprzestępców. Trend Micro wykorzystało lata sukcesów w dziedzinie zabezpieczeń, wykorzystując te doświadczenia do ochrony platformy Mac. Firma jest obecnie liderem tego sektora przy udziale w rynku w USA rzędu 97%. Tegoroczna premiera rodziny rozwiązań Titanium jest też związana z premierą Titanium Internet Security for Mac. Titanium Internet Security for Mac zapewnia użytkownikom komputerów Mac wszechstronną ochronę przed spamem, wirusami, złośliwym oprogramowaniem, a także funkcje kontrolne dla rodziców oraz zabezpieczenia dla serwisów społecznościowych.

Trend Micro Titanium Maximum Security na 1 rok dla 3 komputerów kosztuje 24. zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)