Trackimo - nowe lokalizatory GPS na polskim rynku

Trackimo - nowe lokalizatory GPS na polskim rynku
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.09.2014 14:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na zeszłotygodniowej konferencji ABC Data poinformowała, że będzie teraz odpowiedzialna za sprzedaż lokalizatorów GPS nieznanej w Polsce jeszcze marki Trackimo.

Jak się dowiedział portal lokalizacja.info, ABC Data zamówiła już pierwszą partię - kilka tysięcy urządzeń, które lada moment mają trafić na rynek. Co ciekawe, dystrybutor po raz pierwszy chce być odpowiedzialny nie tylko za sprzedaż produktu, ale także zamierza czerpać zyski po sprzedaży - z abonamentu.

Ze względu na bardzo małe wymiary, prostą obsługę oraz aplikację mobilną - Trackimo ma szansę podbić polski rynek. Prezes ABC Data przetestował już urządzenie na swoim psie i jak się okazało - działa.

Warto zwrócić uwagę na przycisk SOS, dzięki któremu osoba wyposażona w lokalizator Trackimo może powiadomić o zagrożeniu swojego życia, bądź tym, że w danej chwili potrzebuje pomocy. Takie zastosowanie stawia Trackimo na półce rozwiązań dedykowanych zarówno dla dzieci, jak i osób starszych, cierpiących na demencję starczą czy chorobę Parkinsona.

Jeżeli urządzenie pojawiłoby się w ofercie któregoś z operatorów telekomunikacyjnych, być może z czasem mogłoby stanowić wstęp do usług z pogranicza telemedycyny, o której coraz głośniej na świecie. Jak bowiem wskazują badania chociażby Berg Insight jesteśmy w przededniu ery mHealth - Platformy służące do monitoringu zdrowia i jego zagrożeń oraz dostarczanie rozwiązań komunikacyjnych dla sekatora mHealth to dwie najbardziej rozwijające się gałęzie w tym rynku. Rozwiązania umożliwiające zdalne świadczenia usług zdrowotnych pozwalają na prowadzenie skoordynowanych działań pomiędzy pacjentem, służbą zdrowia a jego najbliższą rodziną.

Polecamy na stronach Lokalizacja.info: Gdy maluch zostaje z nianią, wszystko może się zdarzyć

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)