Nowe, niedrogie nawigacje GPS od Navigon'a

Nowe, niedrogie nawigacje GPS od Navigon'a

Nowe, niedrogie nawigacje GPS od Navigon'a
18.05.2009 11:51

Modele NAVIGON 1300 i NAVIGON 2310 to nowa propozycja w kategorii niedrogich i wydajnych systemów nawigacji. Te najbardziej kompaktowe modele w portfolio NAVIGON wyposażone są teraz w użyteczne funkcje, między innymi MyRoutes, POI-Click i MyReport. NAVIGON 1300 z mapami 19 krajów Europy Środkowo-Wschodniej dostępny jest za 599 PLN. NAVIGON 2310 z mapami czterdziestu krajów europejskich kosztuje 699 PLN.

Nowe modele przeznaczone dla niezaawansowanych użytkowników nawigacji satelitarnej, wyposażone są w najnowocześniejsze funkcje, jakie dostępne są w ofercie NAVIGON. “Wyznajemy zasadę, że wszystkie nasze systemy nawigacji –. niezależnie od ceny, muszą dostarczać pełnego wsparcia w planowaniu tras, być łatwe w obsłudze i wygodne,” mówi Jörn Watzke odpowiedzialny za produkty w firmie NAVIGON. Dlatego nawet podstawowe modele - 1300 i 2310, wyposażone są w opcje MyRoutes, POI-Click oraz MyReport, zgodnie z nowym standardem NAVIGON: nawigacji satelitarnej, która jest precyzyjna i dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Nowa funkcja MyRoutes stanowi pierwszy krok ku personalizacji sprzętu GPS. Nawigacja może teraz zalecać kierowcy optymalną trasę, odpowiadającą jego stylowi jazdy, dostosowaną do dnia tygodnia oraz pory dnia. System stopniowo “dopasowuje”. się do kierowcy i przekłada indywidualne nawyki i upodobania na rekomendacje odnośnie tras. Poza wskazaniem najlepszej możliwej drogi, system podpowiada także do trzech tras alternatywnych, aby dać kierowcy możliwość wyboru.

Obraz
© Model 2310 (fot. Navigon)

Kolejne innowacyjne funkcje w najprostszych modelach NAVIGON to POI-Click, Coordinate Entry oraz MyReport. Opcja Coordinate Entry to rozwiązanie idealne dla turystów: zamiast adresu, wystarczy wpisać współrzędne geograficzne danego miejsca. Opcja POI-Click podpowie natomiast lokalizację stacji obsługi pojazdów, restauracji, stacji benzynowych oraz miejsc wartych zwiedzenia. W razie sytuacji awaryjnej, NAVIGON 130. i NAVIGON 2310 w ciągu kilku sekund podadzą dane kontaktowe najbliższego szpitala, apteki lub komisariatu – za co odpowiada funkcja Emergency Help.

NAVIGON docenia też stały kontakt z użytkownikami: dzięki funkcji MyReport kierowcy mogą na bieżąco zapisywać w pamięci urządzenia zauważone zmiany nazw ulic, limitów prędkości lub wprowadzone ulice jednokierunkowe. Po skończonej podróży informacje można przekazać online poprzez aplikację NAVIGON Fresh. Uzyskane w ten sposób dane sprawdzają eksperci z firmy NAVTEQ, a jeśli się potwierdzą, wprowadzają je do kolejnej edycji map.

Zaktualizowany Asystent Pasa Ruchu (Lane Assistant Pro) podpowiada teraz trzy kolejne manewry na drodze, a także wybór właściwego pasa ruchu przed zbliżającym się skrzyżowaniem. Funkcja Rzeczywistego Wyglądu Skrzyżowań (Reality View Light) w modelu NAVIGON 130. daje obraz na tyle czytelny, by zjazd z autostrady był nie do przeoczenia.

Obraz
© Model 1300 (fot. Navigon)

Upgrade w standardzie
Model NAVIGON 2310. w eleganckiej obudowie z chromowanymi brzegami, wyposażony jest w jeszcze nowocześniejsze wydanie Rzeczywistego Wyglądu Skrzyżowań (Reality View Pro), pozwalającego na maksymalny wierny obraz trudnych zjazdów z autostrad. NAVIGON 2310 zawiera też zaktualizowaną funkcję TMC Routing, przydatną w przypadku dużego ruchu na drodze. System daje kierowcy możliwość wyboru: albo jechać dalej obraną trasą, albo zmienić ją na nową, która zostanie pokazana wraz z szacunkowym czasem przyjazdu na miejsce oraz odległością. W modelu 2310 antena TMC jest zintegrowana z kablem zasilającym ładowarki samochodowej.

Oba modele wyposażone są w procesor 375 megaherców z 64 MB RAM. Pojemność pamięci flash wynosi 512 MB (NAVIGON 1300) lub 2 GB (NAVIGON 2310) i może być powiększana przy pomocy kart SD na przykład w celu dodania kolejnych funkcji lub aktualizacji map, które można pobrać poprzez aplikację NAVIGON Fresh.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)