Trwa ładowanie...

Sony Xperia Z4 będzie lepsza od Samsunga Galaxy S6?

Oficjalne informacje na temat nowego topowego smartfonu Sony jeszcze się nie ukazały, ale wiemy o nim już całkiem sporo.

Share
Sony Xperia Z4 będzie lepsza od Samsunga Galaxy S6?
Źródło: Maurizio Pesce / CC
da3smiz

Samsung pokazał już swojego "flagowca", tak samo HTC. Czekamy jeszcze na premiery LG i Sony, przy czym informacji na temat nowej topowej Xperii Z (prawdopodobnie Z4, o ile Japończycy nie ominą "pechowej" w ich kulturze czwórki) nie pojawiało się jak na razie zbyt wiele. Chociaż…

Do amerykańskiego urzędu zajmującego się zatwierdzaniem nowych urządzeń telekomunikacyjnych przyszedł wniosek dotyczący "tajemniczego" telefonu. Tajemniczego, bo oznaczonego jedynie nazwą kodową PM-0780. Wiadomo o nim jednak, że będzie miał wymiary 146×73 mm, czyli niemal dokładnie tyle samo co Xperia Z3, Z2 czy nawet Z1. Można się więc domyślać, że chodzi o Xperię Z4.

da3smiz

Co wynika z tego wniosku? Oprócz wymiarów telefonu dowiadujemy się, że będzie on wyposażony w slot na karty Micro SD, czyli przydatny drobiazg, którego zabrakło w nowych Samsungach Galaxy S6 i S6 Edge. Trudno też sobie wyobrazić, żeby Sony zrezygnowało z wodoodporności nowego modelu, więc byłaby to kolejna przewaga Z4 nad najnowszymi topowymi Samsungami. Sądząc po wymiarach, "okręt flagowy" japońskiego producenta będzie wyposażony w ekran o przekątnej 5,2 cala, czyli również minimalnie więcej od telefonu Koreańczyków.

Oczywiście to nie są jeszcze potwierdzone informacje. Jedno jest jednak pewne – Sony ze wszystkich sił będzie starało się wypuścić na rynek model, który zasługiwać będzie na miano "Galaxy S6 Killer".

da3smiz

Podziel się opinią

Share
da3smiz
da3smiz
Więcej tematów