SmartDeblur - koniec problemu z nieostrymi zdjęciami

SmartDeblur - koniec problemu z nieostrymi zdjęciami26.10.2012 14:24
SmartDeblur - koniec problemu z nieostrymi zdjęciami
Źródło zdjęć: © Vladimir Yuzhikov

Jeśli nie jesteście mistrzami fotografii i wasze zdjęcia wyróżniają się wybitnie słabą jakością, wystarczy kilka kliknięć myszą, aby je poprawić. Z pomocą przychodzi program SmartDeblur, którego autorem jest rosyjski programista Vladimir Yuzhikov, specjalizujący się w algorytmach wykorzystywanych w przetwarzaniu obrazu.

SmartDeblur to darmowe narzędzie, które umożliwia poprawienie jakości nieostrych i rozmazanych zdjęć. Program dostępny jest na licencji GPL i został napisany w języku C++ z wykorzystaniem biblioteki Qt 4.8. Jedną z jego głównych zalet jest intuicyjny interfejs obsługi oraz szybkość działania. Przetwarzanie obrazu w rozdzielczości 2048x1500 pikseli trwa zaledwie 300 ms (tryb podglądu). Jednak procesowanie wysokiej jakości zdjęć może zająć nawet kilka minut, jednak warto zaczekać, bo efekt jest naprawdę dobry.

Narzędzie jest godne agentów CSI. Potrafi wydobyć szczegóły zdjęcia z prawdziwej mgły. Jakiś czas temu Adobe chwaliło się, że pracuje nad podobnym rozwiązaniem. Jednak program Vladimira Yuzhikova jest już dostępny w sieci i można go pobrać całkowicie za darmo.

Efekt działania programu robi wrażenie.

288771102736791699
Źródło zdjęć: © (fot. Vladimir Yuzhikov)

Narzędzie SmartDeblur można pobrać z naszego katalogu programów, klikając na przycisk poniżej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)