SkyShutter - zabierz kamerę 122 metry nad ziemię i nagraj film

SkyShutter - zabierz kamerę 122 metry nad ziemię i nagraj film
Źródło zdjęć: © IDG.pl

24.10.2009 21:00, aktual.: 26.10.2009 09:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas nowojorskich targów PDN PhotoPlus International Conference +Expo zaprezentowany został miniaturowy helikopter, dzięki któremu właściciele kamer/aparatów cyfrowych mogą zarejestrować materiał wideo z wysokości przekraczającej 100 metrów.

Miniaturowy helikopter przeznaczony jest dla właścicieli kamer/aparatów cyfrowych, którzy mają ochotę nagrać film z lotu ptaka. Urządzenie nazywa się SkyShutter RC Helicams i waży nieco ponad 1. kilogramów. Wyposażone zostało w specjalny system montażowy pozwalający na umieszczenie w nim sprzętu elektronicznego o wadze nieco przekraczającej 3 kilogramy.

Obraz
© SkyShutter RC Helicams (fot. IDG.pl)

Dzięki helikopterowi można zarejestrować materiał z maksymalnej wysokości 12. metrów. Przed jego lotem należy jedynie poświęcić od 5 do 10 minut na sprawdzenie działania wszystkich podzespołów oraz na zatankowanie. Do obsługi urządzenia służą dwa kontrolery - za pomocą jednego kierujemy helikopterem, natomiast drugi pozwala na sterowanie systemem montażowym, czyli tym samym zmianę położenia kamery/aparatu.
Zobacz film prezentujący przykładowe nagrania wykonane przy wykorzystaniu helikoptera SkyShutter:

.

Za przyjemność podniebnego nagrywania filmów trzeba zapłacić ok. 9000 USD.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także