Skradziono dane ok. 17 mln klientów Deutsche Telekom

Skradziono dane ok. 17 mln klientów Deutsche Telekom
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

06.10.2008 23:15, aktual.: 10.10.2008 12:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z baz danych koncernu Deutsche Telekom wykradziono informacje o około 17 milionach klientów operatora sieci telefonii komórkowej - poinformował koncern, potwierdzając doniesienia tygodnika "Der Spiegel".

Z baz danych koncernu Deutsche Telekom wykradziono informacje o około 17 milionach klientów operatora sieci telefonii komórkowej - poinformował koncern, potwierdzając doniesienia tygodnika _ Der Spiegel _.

Do kradzieży doszło już w 2006 roku. Dane klientów sieci T- Mobile, w tym nazwiska, adresy, daty urodzenia, numery telefonów komórkowych i adresy e-mail były oferowane potem w internecie. Wśród tych danych znalazły się także zastrzeżone numery i adresy domowe znanych polityków, ministrów, ludzi biznesu i innych znanych osób.

O kradzieży zawiadomiono prokuraturę, która wszczęła dochodzenie. Sprawcy nie znaleziono. Koncern poinformował, że od czasu wykrycia kradzieży znacznie wzmocnił ochronę danych, będących w jego posiadaniu.

Dopiero w zeszłym tygodniu, gdy władze koncernu dowiedziały się o planowanej publikacji "Spiegla", analiza w sprawie kradzieży danych i wynikających z niej zagrożeń dla ochrony prywatności klientów trafiła do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)