Trwa ładowanie...
d48idje

Robot wydrukuje dom w kilka godzin

Ukraiński startup PassivDom chce przeprowadzić rewolucję rynku mieszkań. Firma za pomocą specjalnego robota drukuje w 3D wolnostojące i samowystarczalne domy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robot wydrukuje dom w kilka godzin
(PassivDom)
d48idje

Urządzenie jest w stanie wydrukować ściany, dach i podłogę. Obiekt nie posiada zewnętrznych struktur, jak fundamenty, kanalizacja czy woda. Budowa całego domu o powierzchni 35 mkw zajmuje ok. 8 godzin.

   PassivDom
(PassivDom)

PassivDom są całkowicie mobilne, a ponadto nie emitują dwutlenku węgla. Każdy dom jest wyposażony w baterię, w której kumulowana jest energia słoneczna, a wilgoć z powietrza zamieniana jest na wodę. Poza tym obiekty PassivDom mają niezależny system odprowadzania ścieków.

   PassivDom
(PassivDom)

Zobacz: Największa na świecie drukarka 3D

Jak twierdzą twórcy tego projektu - do takiego mieszkania można się wprowadzić w ciągu jednego dnia. PassivDom sprzedawane są już z pełnym umeblowaniem i osprzętowaniem. Co ciekawe, wszystkie urządzenia znajdujące się w środku mają być ze sobą połączone w sieć i kontrolowane za pomocą smartfonu właściciela.

   PassivDom
(PassivDom)

Cena za taki dom zaczyna się od ok. 128 tys. zł. Pierwsze zamówienia zostaną zrealizowane do końca tego roku. Firma ma fabryki na Ukrainie oraz w USA.

d48idje

Podziel się opinią

Share
d48idje
d48idje
Więcej tematów