Trwa ładowanie...
CHIP

PS4 czy Xbox One? Kto zmonopolizuje rynek w 2018?

Sony będzie niekwestionowanym liderem przez pierwszych pięć lat obecnej generacji konsol dla graczy - wynika z raportu Strategy Analytics.
Share
PS4 czy Xbox One? Kto zmonopolizuje rynek w 2018?
Źródło: Materiały prasowe
d2r23on

Analitycy są przekonani, że "_ PS4 jest na dobrej drodze do tego, by powtórzyć sukces PS2 i Nintendo Wii _". Konsola Sony, według ich prognoz, do 201. roku ma znaleźć się w 80 milionach domostw na całym świecie. To dałoby 40-procentową przewagę nad sprzętem Microsoftu na globalnym rynku. Xbox One ma analogicznie sprzedać się w 57-milionowym nakładzie.

Takie wnioski zostały wyciągnięte na podstawie analizy pierwszego roku sprzedażowego. PS4 pod tym względem osiągnęła wynik 18,5 mln sztuk, a tempo sprzedaży jest znacznie bliższe tempu sprzedażowemu PS2 (20,1 mln sztuk) niż gorzej przyjętego PS3 (10,5 mln sztuk). Konsola Microsoftu w pierwszym roku poradziła sobie gorzej (12,4 mln sztuk), ale analitycy zwracają uwagę, że spory wpływ na to miała wyższa cena od konkurencji. A co z konsolami Nintendo? Rzut oka na wykres nie pozostawia złudzeń - ani Wii, ani Wii U nie będą w stanie już zagrozić gigantom.

 (fot. Strategy Analytics, Connected Home Devices)
Źródło: (fot. Strategy Analytics, Connected Home Devices)

_ Zobacz, jak PlayStation świętuje swoje urodziny! Poznaj konsolę PS4 20th Anniversary Edition: _

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Największa modernizacja sieci od 16 lat

d2r23on

Podziel się opinią

Share
d2r23on
d2r23on
Więcej tematów