Postbox 1.1.5 - zastępca Outlooka

Postbox 1.1.5 - zastępca Outlooka

Postbox 1.1.5 - zastępca Outlooka
Źródło zdjęć: © IDG.pl
21.06.2010 16:30, aktualizacja: 21.06.2010 16:55

Dobry program pocztowy ułatwia codzienną pracę, pozwala zapanować nad natłokiem wiadomości. Postbox jest idealny do tego zadania. Rozbudowane funkcje, dobre mechanizmy wyszukiwania i filtrowania to jego atuty.

Cena: 40 dol
Informacje: www.postbox-inc.com

Postbox to program pocztowy z elementami organizera osobistego. Oferuje przejrzysty interfejs, jest szybki i łatwy w obsłudze. W trakcie konfiguracji nie sprawi kłopotu nawet początkującemu użytkownikowi - prawie wszystkie parametry definiowane są automatycznie. System zakładek sprawia, że w oknie aplikacji panuje porządek. Rozbudowany mechanizm indeksowania i wyszukiwania pozwala szybko wyszukać każdą wiadomość. Aplikacja importuje pocztę i kontakty z Eudory, Outlooka i Outlook Expressa, obsługuje wiele kont pocztowych, a wbudowane funkcje filtrowania i tworzenia reguł gwarantują szybkie i sprawne sortowanie przychodzącej poczty. Usprawnione zostało także zarządzanie załącznikami, które mogą być automatycznie gromadzone we wskazanym folderze poza skrzynką odbiorczą.

Obraz
© Postbox 1.1.5 (fot. IDG.pl)

Oprócz standardowych funkcji dostępnych w każdym programie pocztowym warto zwrócić uwagę na mechanizm dodawania nowych kont. Jest on idealny dla początkującego użytkownika, który ma często problemy na przykład z podaniem adresów serwerów - Postbox wyszukuje je automatycznie. Sprawdza też obiekty umieszczane w wiadomościach - gromadzi takie elementy, jak zdjęcia, dokumenty, linki, adresy czy numery telefonów i wyświetla je w oddzielnej kolumnie. Po kliknięciu na znaleziony adres wyświetla jego lokalizację na mapie Google. Umożliwia też integrację poczty z serwisami Tweeter i Facebook.

Obsługa wtyczek pozwala na zwiększenie funkcjonalności programu. Dodatkowe elementy w postaci kalendarzy, prognozy pogody czy słowników są do pobrania ze strony producenta.

Postbox nie ma polskiej wersji językowej. Wydanie testowe aplikacji działa 3. dni. Cena programu jest zbyt wysoka, a wariant bezpłatny pozbawiony zbyt wielu flagowych funkcji.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)