Postbox 1.1.5 - zastępca Outlooka

Postbox 1.1.5 - zastępca Outlooka
Źródło zdjęć: © IDG.pl

21.06.2010 16:30, aktual.: 21.06.2010 16:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobry program pocztowy ułatwia codzienną pracę, pozwala zapanować nad natłokiem wiadomości. Postbox jest idealny do tego zadania. Rozbudowane funkcje, dobre mechanizmy wyszukiwania i filtrowania to jego atuty.

Cena: 40 dol
Informacje: www.postbox-inc.com

Postbox to program pocztowy z elementami organizera osobistego. Oferuje przejrzysty interfejs, jest szybki i łatwy w obsłudze. W trakcie konfiguracji nie sprawi kłopotu nawet początkującemu użytkownikowi - prawie wszystkie parametry definiowane są automatycznie. System zakładek sprawia, że w oknie aplikacji panuje porządek. Rozbudowany mechanizm indeksowania i wyszukiwania pozwala szybko wyszukać każdą wiadomość. Aplikacja importuje pocztę i kontakty z Eudory, Outlooka i Outlook Expressa, obsługuje wiele kont pocztowych, a wbudowane funkcje filtrowania i tworzenia reguł gwarantują szybkie i sprawne sortowanie przychodzącej poczty. Usprawnione zostało także zarządzanie załącznikami, które mogą być automatycznie gromadzone we wskazanym folderze poza skrzynką odbiorczą.

Obraz
© Postbox 1.1.5 (fot. IDG.pl)

Oprócz standardowych funkcji dostępnych w każdym programie pocztowym warto zwrócić uwagę na mechanizm dodawania nowych kont. Jest on idealny dla początkującego użytkownika, który ma często problemy na przykład z podaniem adresów serwerów - Postbox wyszukuje je automatycznie. Sprawdza też obiekty umieszczane w wiadomościach - gromadzi takie elementy, jak zdjęcia, dokumenty, linki, adresy czy numery telefonów i wyświetla je w oddzielnej kolumnie. Po kliknięciu na znaleziony adres wyświetla jego lokalizację na mapie Google. Umożliwia też integrację poczty z serwisami Tweeter i Facebook.

Obsługa wtyczek pozwala na zwiększenie funkcjonalności programu. Dodatkowe elementy w postaci kalendarzy, prognozy pogody czy słowników są do pobrania ze strony producenta.

Postbox nie ma polskiej wersji językowej. Wydanie testowe aplikacji działa 3. dni. Cena programu jest zbyt wysoka, a wariant bezpłatny pozbawiony zbyt wielu flagowych funkcji.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)