PKP Intercity boi się CPK

PKP Intercity boi się CPK

PKP Intercity boi się CPK
Źródło zdjęć: © iStock.com
07.08.2019 09:58

Według PKP Intercity Centralny Port Komunikacyjny jest ryzykowną inwestycją. "Puls Biznesu" twierdzi, że ich zmartwienia wynikają z… braku pieniędzy na tabor.

W sprawozdaniu działalności, PKP Intercity zamieściło katalog różnych rodzajów ryzyka, które mają zagrażać stabilnemu funkcjonowaniu spółki. Ujęte są w nim m.in. niewystarczające zasoby taborowe, co przekłada się na ograniczoną możliwość stworzenia atrakcyjnej oferty przewozowej.

Jak zauważył "Puls Biznesu", PKP Intercity do listy potencjalnego ryzyka dodało też zmianę polityki transportowej państwa, związanej z planem budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

PKP Intercity obawia się CPK

Gazeta dodaje też, że przyczyną takiego podejścia PKP Intercity do sprawy CPK jest to, że firma obawia się konieczności zakupu dodatkowych pociągów i obsługi megalotniska, jakim ma stać się CPK.

Przedstawiciele PKP Intercity zwracają uwagę, że modernizacja krajowego systemu kolejowego, jako części projektu CPK, wymaga potencjalnych inwestycji w nowe typy taboru i infrastrukturę. Ich skala przekracza możliwości PKP Intercity.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)