Trwa ładowanie...
d441usn
CHIP
menu

Pizza Hut pracuje nad "podświadomym menu"

Wszyscy znamy taką sytuację - wchodzimy głodni jak wilk do restauracji, a następnie 10 minut zastanawiamy się nad zamówieniem nie wiedząc tak naprawdę na co mamy ochotę. Pizza Hut chce to odmienić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pizza Hut pracuje nad "podświadomym menu"
(chip.pl)
d441usn

Restauracja podjęła współpracę z firmą Tobii Technology, która specjalizuje się w interfejsach opartych o ruchy gałek ocznych użytkownika (m.in. stworzyli pierwszą na świecie grę, w której kontrola odbywa się właśnie w ten sposób).

Przeglądając menu podświadomie zatrzymujemy wzrok na elementach, które nas interesują. Pizza Hut chce wykorzystać w swoich restauracjach technologię, która przy pomocy kamery śledzącej ruchy gałek ocznych pomoże szybciej klientowi wybrać zamówienie. Menu ma być rozplanowane na kształt siatki składającej się z 20 najczęściej wybieranych dodatków.

System w zaledwie 2,5 sekundy ma określić, które z owych dodatków są dla nas najbardziej atrakcyjne i przygotować ofertę. Wynik dokładności w pierwszych testach jest imponujący - wynosi aż 98%.

d441usn

Pomysł jest dość ciekawy i z pewnością zaoszczędzilibyśmy na nim znaczne ilości czasu, ale też z drugiej strony trochę przerażający. Na razie nie wiadomo, kiedy Pizza Hut zdecyduje się go wdrożyć w swoich restauracjach.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Miały trafić do kin, są już na torrentach

d441usn

Podziel się opinią

Share

d441usn

d441usn
Więcej tematów