Pierwszy Mac na iOS

Pierwszy Mac na iOS
Źródło zdjęć: © iMagazine

05.08.2011 10:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ci wszyscy z Was, którzy mają komputery trochę dłużej niż 2-3 lata, powinni pamiętać bardzo fajną książeczkę dodawaną przy zakupie nowych maków - "Twój pierwszy Mac"

Pierwotnie książeczka ta była drukowana, później była w formie PDF-a, dostępnego bezpłatnie na stronie ówczesnego dystrybutora komputerów Apple, firmy SAD. Niestety, takie opracowanie wymaga, aby było stale aktualizowane. W przeciwnym razie jest bezużyteczne, gdyż nowe funkcje i możliwości pojawiają się coraz częściej i szybciej.

Obraz
© (fot. iMagazine)

Myślałem, że to kompendium wiedzy dla wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z Apple zostało wycofane z "dystrybucji". Tymczasem kilka tygodni temu pojawiła się najnowsza, zaktualizowana wersja... na iPada, wydana przez polskiego dystrybutora komputerów Apple, firmę iSource.

Obraz
© (fot. iMagazine)

Tak, na iPada i - według mnie - jest to strzał w dziesiątkę. Coraz więcej nowych użytkowników kupuje maki właśnie dzięki temu, że wcześniej kupili sobie iPada lub iPhone’a. Dlatego przygotowanie aplikacji będącej de facto trochę rozbudowanym i wygładzonym czytnikiem PDF było bardzo dobrym posunięciem.

„Pierwszy Mac”. to aplikacja napisana prostym językiem, nie odwołuje się do komputerowego żargonu. W sposób przystępny wyjaśnia od podstaw, co to jest ikona, „Katalog”, „Biurko”, do czego służą poszczególne „gniazdka”, a nawet jak zamknąć albo zminimalizować okno. Prezentuje też podstawowe aplikacje, które przychodzą z systemem. Przejrzystość przekazu sprawia, że „Pierwszy Mac” będzie doskonałym wyborem nie tylko dla zupełnie początkujących użytkowników, ale również dla posiadaczy iPadów, którzy dopiero zastanawiają się nad zakupem komputerów Mac.

Obraz
© (fot. iMagazine)

Aplikacja umożliwia czytanie książeczki "Twój pierwszy Mac" w pozycji horyzontalnej. Strony możemy przesuwać w lewo lub prawo palcem, a puknięcie w dowolnym miejscu ekranu otwiera menu ze spisem treści. Wygodnym rozwiązaniem jest możliwość zoomowania czytanej lub oglądanej treści. Najnowsza aktualizacja aplikacji wprowadza jedną bardzo wygodną funkcję - wbudowaną przeglądarkę www. Dzięki temu, czytając "Twój pierwszy Mac", gdy znajdziemy link możemy w niego puknąć i bez opuszczania aplikacji zobaczyć stroną, do której odwołuje. Możecie to przetestować chociażby na naszej iMagazinowej reklamie, którą znajdziecie wewnątrz książeczki.

Obraz
© (fot. iMagazine)

iMagazine poleca wszystkim switcherom i nie tylko najnowszą aplikację firmy iSource - "Pierwszy Mac".

Aplikacja jest darmowa i dostępna w polskim App Store.

Źródło artykułu:imagazine.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)