Trwa ładowanie...
holderName

Oto cyfrowe... cegły

Pięćdziesiąt pięć procent użytkowników smartfonów wierzy, że w ciągu najbliższych pięciu lat, domy w których mieszkają będą miały wbudowane czujniki sprawdzające wady konstrukcyjne, pojawiającą się pleśń lub problemy związane z instalacją elektryczną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oto cyfrowe... cegły
(flickr / Richard Cocks / CC BY 2.0)
holderName

Firmy budowlane zaczną zajmować się również budową infrastruktury sieciowej. Internet może nam służyć nawet do poprawy powietrza, którym oddychamy przebywając w domu. Obecnie pięćdziesiąt cztery proc. użytkowników smartfonów jest zainteresowanych posiadaniem czujników optymalizujących jakość powietrza w domu.

Według konsumentów biorących udział w badaniu Ericsson 10 Hot Consumer Trends 2016 przeprowadzonego przez Ericsson ConsumerLab, czujniki rozszerzające zakres działania internetu rzeczy mogą być w przyszłości umieszczone bezpośrednio w cegłach, z których budowane są domy mieszkalne.

Według sześćdziesięciu sześciu proc. respondentów w ciągu najbliższych pięciu lat internet będzie powszechnie wykorzystywany do sterowania wentylacją i oknami w domu. W przyszłości czujniki w inteligentnych budynkach będą potrafiły odzwierciedlać warunki panujące poza domem. Sześćdziesiąt cztery proc. wierzy, że do roku 2021 budynki będą w stanie odwzorować we wnętrzu nasłonecznienie występujące na zewnątrz domu. Każda cegła wyposażona w czujniki będzie mogła przekazywać informacje dotyczące otoczenia zewnętrznego i adaptować je wewnątrz budynku.

holderName

Wszystko to powoduje, że internet stanie się nieodłączną częścią domu, tak jak instalacja wodno-kanalizacyjna czy instalacja elektryczna. Czeka nas opracowanie nowej definicji inteligentnych budynków.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Polacy i erotyka?

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów