ORA-1: Kolejny konkurent dla Google Glass

ORA-1: Kolejny konkurent dla Google Glass30.08.2014 13:27
ORA-1: Kolejny konkurent dla Google Glass
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Na Kickstarterze wylądował właśnie bardzo ciekawy projekt okularów do rozszerzonej rzeczywistości. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Ważące 8. gramy urządzenie wyposażone zostały w spory ekranik (efekt jak przy oglądaniu 84-calowego ekranu z odległości 5 metrów), który pracuje w dwóch trybach: standardowym oraz obniżonym pod kątem 24-stopni. Ten drugi ma przydać się w sytuacjach, w których chcielibyśmy nie ograniczać niczym pola widzenia, a dalej posiadać możliwość podglądu najważniejszych informacji.
Chociaż ekranik znajduje się tylko w jednej części okularów, oprawki zostały wyposażone także w normalne szkła fotochromowe, które przyciemnią się na słońcu i ułatwią odczyt informacji w niekorzystnym oświetleniu.

Okulary otrzymały ponadto szeroki touchpad, 5-megapikselową kamerkę, dwa fizyczne przyciski służące do szybkiego wykonania zdjęcia oraz regulacji głośności, wejście na słuchawki, akcelerometr, żyroskop, moduł Bluetooth, GPS oraz Wi-Fi. Co ciekawe ORA-1 nie muszą być sparowane z żadnym smartfonem i mogą działać jako samodzielne urządzenie z systemem Android. Czas pracy baterii waha się od 2 do 7 godzin w zależności od intensywności użytkowania.

W przedsprzedaży okulary można zakupić już za 300 dol. Jeśli twórcom uda się zebrać 100 tys. dol., ORA-1 trafią do sprzedaży w styczniu przyszłego roku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Windows XP Service Pack 4 już dostępny

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)