Google I/O: będzie konkurent Spotify od Google'a?

Google I/O: będzie konkurent Spotify od Google'a?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

15.05.2013 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że Google zamierza uruchomić usługę konkurencyjną dla Spotify. Jak informuje portal The Verge, informacja o powstaniu takiego serwisu zostanie oficjalnie ogłoszona na konferencji Google I/O, która rozpoczyna się dzisiaj w San Francisco.

Według źródeł portalu, Google planuje uruchomić usługę płatnej subskrypcji muzyki, która będzie dostępne zarówno za pośrednictwem YouTube i Google Play. W marcu tego roku Google podpisało już nawet stosowne umowy z Warner Music Group. Teraz jednak dowiadujemy się, że podobne porozumienia zawarte zostały także z Universal Music Group i Sony Music Entertainment, co sprawia, że w ofercie Google znajdą się utwory będące własnością trzech największych spółek z branży muzycznej. A wszystko to dostępne na żądanie.

Zgodnie ze źródłami portalu, muzyczna usługa szykowana przez Google ma właśnie przypominać Spotify i oferować streaming na żądanie na urządzenia z Androidem oraz komputery PC. Z tą różnicą, że, w odróżnieniu od Spotify, usługa muzyczna Google nie będzie miała darmowej wersji. Dla odmiany Apple, które podobno także planuje uruchomić własną usługę muzyczną, zmierza raczej w kierunku czegoś na kształt Pandory.

Według wcześniejszych informacji, Google zamierza udostępnić użytkownikom swoją usługę w okolicach lipca. Google I/O wydaje się więc najlepszym miejscem na publiczne ujawnienie tych planów.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także