Trwa ładowanie...

Nowy pomysł Apple'a na MacBooki - każdy stworzy oryginalną klawiaturę

Apple chce, by MacBooki miały klawiatury wyposażone w technologię e-ink. E-papierowe wyświetlacze na przyciskach pozwalałby na ich pełną modyfikację.
Share
Klawiatura firmy Sonder
Klawiatura firmy SonderŹródło: Sonder/WP
d33rp31

Żegnaj, QWERTY? Jeśli rzeczywiście Apple zrealizuje swój pomysł, standardowy układ przycisków przejdzie do historii. Jak pisze Wall Street Journal, Apple zamierza postawić na technologię e-ink. E-papierowe wyświetlacze byłyby więc jednocześnie klawiszami w MacBookach, dzięki czemu każdy użytkownik mógłby sam zadecydować, co mają pokazywać. Nie korzystacie z klawiatury numerycznej? W jej miejsce mogą wskoczyć ikonki emoji. Chcecie mieć litery w innym miejscu? Za pomocą aplikacji sami zmieniacie układ. Dzięki temu każdy zaprojektuje swoją własną, oryginalną klawiaturę - taką, z której chce korzystać. W każdej chwili będzie można ją zmieniać, dodając często używane skróty czy funkcje.

Brzmi świetnie? Niestety to funkcja rzekomo szykowana dopiero na 2018 rok. Pamiętajcie, że mówimy o plotkach, a nie oficjalnych zapowiedziach. Według pogłosek, za e-inkową klawiaturą w sprzętach Apple'a stać będzie firma Sonder. Na swoim koncie mają podobne rozwiązanie:

Jeśli nie chcecie czekać na ruch Apple'a, to taką klawiaturę możecie kupić sami - Sonder już uruchomił pre-ordery, wyceniając swój sprzęt na 199 dolarów. Cóż, chyba dopiero Apple może sprawić, by ta idea stała się powszechna. Przy tej cenie e-inkowa klawiatura jest co najwyżej ciekawostką. A ma duży potencjał.

d33rp31

Podziel się opinią

Share
d33rp31
d33rp31
Więcej tematów