Nowości F-Secure w Google Play i AppStore

Nowości F‑Secure w Google Play i AppStore

Nowości F-Secure w Google Play i AppStore
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
31.05.2012 14:37, aktualizacja: 31.05.2012 16:28

Oprócz ochrony przed wirusami, programami szpiegowskimi czy złośliwymi aplikacjami, F-Secure Mobile Security zawiera szereg dodatkowych zabezpieczeń.

Obraz

W razie kradzieży telefonu można zdalnie zablokować lub usunąć zapisane na nim dane. W przypadku wymiany karty SIM, smartfon jest również automatycznie blokowany, a nowy numer zostaje przesłany do właściciela utraconego sprzętu. Zgubione bądź skradzione urządzenie można też w każdej chwili zlokalizować - zdalnie wysyła ono SMS z odnośnikiem do aktualnego miejsca położenia w Google Maps.

Kolejna przydatna funkcja pakietu to kontrola rodzicielska. Dzięki blokadzie treści takich jak m.in. przemoc, hazard czy seks, umożliwia bezpieczne przeglądanie internetu przez najmłodszych. Zdefiniowanie konkretnych zagrożeń pozwala na szybką konfigurację ochrony w urządzeniu.

Nowa przeglądarka F-Secure ChildSafe - dostępna w Apple AppStore - zawiera wszystkie funkcje, dzięki którym najmłodsi mogą bezpiecznie surfować po sieci. W aplikacji, podobnie jak w F-Secure Mobile Security, można zablokować treści z 1. zdefiniowanych kategorii. Dodatkowo przeglądarka wyposażona jest w mechanizmy filtrowania witryn według reputacji, a także zapobiegania wchodzeniu na strony umożliwiające oszustwa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)