Nowe urządzenie MediaShare Home Network Server

Nowe urządzenie MediaShare Home Network Server

Nowe urządzenie MediaShare Home Network Server
Źródło zdjęć: © Verbatim
22.07.2010 13:57

Firma Verbatim wprowadza na rynek urządzenie MediaShare Home Network Server. Pozwala ono udostępniać, przechowywać i przesyłać strumieniowo zdjęcia, filmy i inne pliki zapisane na dyskach o pojemności do 2 TB zamkniętych w solidnej aluminiowej obudowie.

Urządzenie pozwala na przeglądanie zdjęć, odtwarzanie muzyki, pobieranie, a także przesyłanie plików z dowolnego komputera podłączonego do internetu za pomocą zdalnego dostępu. Witryna myverbatim.com umożliwia przesyłanie i udostępnianie albumów zdjęć bezpośrednio w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook i Flickr. Muzykę można przesyłać strumieniowo do użytkowników programu iTunes na komputerze z systemem Mac lub Windows podłączonym do sieci domowej. Urządzenie MediaShare może także wyświetlać zdjęcia i odtwarzać muzykę na płaskich telewizorach w połączeniu z urządzeniami obsługującymi system DLNA, takimi jak konsole PlayStation 3 lub XBox360.

Obraz
© (fot. Verbatim)

Za pomocą przycisku Easy Transfer można przesyłać dane bezpośrednio do urządzenia z dowolnego przenośnego dysku twardego, napędu flash lub uniwersalnego czytnika kart podłączanego do portu USB. Urządzenie MediaShare obsługuje także oprogramowanie Apple Time Machine dla użytkowników systemów Mac oraz Windows Backup, które umożliwia tworzenie kopii zapasowych przechowywanych na podłączonych do sieci komputerach. Urządzenie ma również wsparcie dla wielozadaniowości: użytkownik może na przykład słuchać swojej ulubionej piosenki, jednocześnie przeglądając zdjęcia w salonie, podczas gdy druga osoba słucha innej piosenki, łącząc się z urządzeniem MediaShare za pomocą swojego laptopa z kuchni.

Urządzenie MediaShare firmy Verbatim jest już dostępne w sklepach w cenie 1100 złotych za 1TB.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)