Nowe tunery DVB‑T w ofercie marki Cabletech

Nowe tunery DVB-T w ofercie marki Cabletech
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

26.11.2012 14:58, aktual.: 26.11.2012 15:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cabletech wprowadziła do oferty nowe tunery DVB-T. Umożliwiają oglądanie dostępnych programów naziemnej telewizji cyfrowej oraz korzystanie z funkcji multimedialnych.

Marka Cabletech oferuje zgodne z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury tunery DVB-T, które umożliwiają odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie MPEG-4H.26. w jakości HD oraz obsługują dźwięk w formacie EAC-3. Urządzenia łączą w sobie dwie funkcje: tunera telewizyjnego i odtwarzacza multimedialnego z opcją PVR-Ready.

W sprzedaży dostępne są najnowsze modele tunerów Cabletech o numerach URZ019. i URZ0195, które zostały wyposażone w nowej generacji procesor AliM3801. Producent udoskonalił też znany na rynku model z serii URZ0083, który z wyżej wspomnianym procesorem został oznaczony jako Cabletech URZ0083Q.

Wszystkie te urządzania dzięki wejściu USB, do którego można podłączyć zewnętrzne urządzenie pamięci masowej, umożliwiają zatrzymanie obrazu w dowolnym momencie, nagrywanie oglądanych programów oraz zaplanowanie nagrywania nawet z tygodniowym wyprzedzeniem. Tunery posiadają także funkcje EPG elektronicznego przewodnika po kanałach, Time Shift - zatrzymanie kanału transmitowanego na żywo, teletekstu VBI oraz funkcje INFO, czyli wyświetlanie informacji o numerze kanału, nazwie stacji telewizyjnej, czasie trwania, tytule aktualnego programu oraz bezpośrednio po nim następującego.

Dzięki procesorowi AliM3801. użytkownicy nowych tunerów Cabletech mają możliwość wygodnego oglądania programów telewizyjnych i filmów z zewnętrznych nośników. A to dlatego, że urządzenia posiadają dodatkowe funkcje regulacji jasności, kontrastu, nasycenia barwy i ostrości obrazu. Podczas oglądania filmów z zewnętrznych pamięci istnieje także możliwość ustawienia położenia, koloru i wielkości wyświetlanych napisów. Dostępna jest również opcja wyświetlania napisów dla niesłyszących.

Obraz
© (URZ0191, fot. Materiały prasowe)

Kolejną nowością w ofercie jest także tuner Cabletech URZ0191. który oprócz możliwości oglądania programów telewizyjnych i typowych funkcji multimedialnych, oferuje także dostęp do platformy INVIEW. Dzięki niej za pośrednictwem WiFi użytkownik może korzystać z wybranych aplikacji internetowych, np. umożliwiającej odbiór stacji radiowych, a także zapewniających dostęp do serwisów informacyjnych, prognozy pogody, czy Wikipedii. W grudniu br. pojawi się także możliwość oglądania filmów z polskiej telewizji internetowej Ipla.

Oparty o procesor NT78310TZ-AB tuner Cabletech URZ019. posiada wszystkie standardowe funkcje multimedialne i telewizyjne. Dodatkowo posiada możliwość regulacji rozmiaru, koloru i tła napisów w filmach wyświetlanych z pamięci zewnętrznych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)