Nowe smartfony z systemem BlackBerry 7

Nowe smartfony z systemem BlackBerry 7

Nowe smartfony z systemem BlackBerry 7
Źródło zdjęć: © RIM
03.08.2011 14:22, aktualizacja: 03.08.2011 14:54

RIM poinformował dzisiaj o planach wprowadzenia na rynek 5 nowych smartfonów BlackBerry opartych na systemie operacyjnym BlackBerry 7 OS. We współpracy z operatorami i dystrybutorami z całego świata RIM wprowadza dwa nowe modele BlackBerry Bold i trzy nowe modele BlackBerry Torch - wszystkie wyposażone w wydajny, nowy system BlackBerry 7 OS

Wprowadzenie na rynek tej rodziny smartfonów jest największą w historii globalną premierą produktów RIM. Ponad 22. operatorów i dystrybutorów rozpoczęło lub już ukończyło ponad 500 programów certyfikacyjnych dotyczących tych 5 nowych urządzeń.

Nowe smartfony BlackBerry Bold 990. i 9930 to najbardziej płaskie w historii smartfony RIM. Oba są wyposażone w dużą klawiaturę i wyświetlacz dotykowy. Nowy smartfon BlackBerry Torch 9810 stanowi kontynuację popularnego BlackBerry Torch 9800 i łączy w sobie duży ekran dotykowy z wygodną, wysuwaną klawiaturą. Eleganckie BlackBerry Torch 9850 i 9860 wyróżniają się zupełnie nową konstrukcją - są obsługiwane wyłącznie dotykowo, co ułatwia największy w historii smartfonów BlackBerry ekran.

Obraz
© Nowe smartfony BlackBerry, od lewej: BlackBerry Bold 9900/9930, BlackBerry Torch 9810, BlackBerry Torch 9850/9860 (fot. RIM)

Nowy system BlackBerry 7 OS - dużo nowości

BlackBerry 7 wprowadza nową generację przeglądarki BlackBerry, która zapewnia bardziej płynne przeglądanie sieci. Dzięki poprawionemu silnikowi przeglądarki WebKit i większej mocy telefonów, przeglądanie internetu w nowym systemie ma się odbywać nawet o 4. proc. szybciej niż w smartfonach z systemem BlackBerry 6 i aż o 100 proc. szybciej niż w smartfonach działających na platformie BlackBerry 5. Zoptymalizowana została również płynność przesuwania i powiększania zawartości strony oraz wydajność HTML5.

Nowe smartfony RIM z systemem BlackBerry 7 zawierają także technologię BlackBerry Liquid Graphics. Każdy smartfon jest wyposażony w procesor graficzny, wydajny CPU oraz wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości.

Ostatnie udoskonalenia obejmują najnowszą wersję komunikatora BBM (BlackBerry Messenger), który udostępnia swoje funkcje innym aplikacjom. Aplikacja Social Feeds (2.0. prezentuje nowości z mediów społecznościowych, podcastów i innych ulubionych serwisów w jednym, skonsolidowanym widoku. Nowa aplikacja Facebook dla BlackBerry (2.0) integruje czat Facebooka z BBM.

Do smartfonów dodano darmową wersję Premium aplikacji Documents To Go, która pozwala na edycję dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych czy prezentacji. Znajdziemy tu również przeglądarkę dokumentów PDF, której brakowało we wcześniejszych urządzeniach. Preinstalowany jest również BlackBerry Protect, oferując pewność, że dane są zabezpieczone w kopii zapasowej w chmurze. Z systemem BlackBerry 7 jest zintegrowana funkcja BlackBerry Balance. Umożliwia ona użytkownikom w firmach korzystanie ze wszystkich funkcji smartfonów BlackBerry z zachowaniem zaawansowanych zabezpieczeń i kontroli wymaganych przez działy IT. Funkcja uniwersalnego wyszukiwania została rozbudowana o możliwość zamiany mowy na tekst - dzięki temu wystarczy powiedzieć, czego się szuka, aby zacząć przeszukiwanie urządzenia i Internetu.

Nowa, wydajna platforma

Smartfony BlackBerry nowej generacji działają z nową platformą opracowaną z myślą o wydajności. Oprócz systemu BlackBerry 7 OS każdy smartfon zawiera udoskonalone elementy sprzętowe, takie jak procesor o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, kamerę wideo HD, układ graficzny obsługujący obraz 24-bitowy o wysokiej rozdzielczości, a także zaawansowane czujniki umożliwiające korzystanie z aplikacji dedykowanych rzeczywistości rozszerzonej, takich jak Wikitude, które płynnie integrują się z BBM 6.

Smartfony BlackBerry Bold 9900 i 9930 z wyświetlaczem dotykowym i klawiaturą

Seria BlackBerry Bold 990. to najbardziej płaskie w historii smartfony BlackBerry (mają zaledwie 10,5 mm grubości). To także pierwsze modele oferujące doskonałe połączenie wydajnej klawiatury i ekranu dotykowego w słynnym urządzeniu BlackBerry Bold. Nowe BlackBerry Bold 9900 i 9930 to także pierwsze smartfony BlackBerry z wbudowanym wsparciem dla NFC (Near Field Communications), nowej technologii umożliwiającej miedzy innymi parowanie akcesoriów czy odczytywanie tagów SmartPoster poprzez proste dotknięcie smartfonem. Wyróżniająca się pięknym wzornictwem, zachwycająco efektywną klawiaturą oraz wspaniałym wyświetlaczem dotykowym seria BlackBerry Bold 9900 została wykonana z najwyższej klasy materiałów. W urządzeniach tych zastosowano ramę ze szczotkowanej stali nierdzewnej oraz ultralekkie i bardzo mocne tworzywo kompozytowe dopełniające estetykę tego wyjątkowego smartfonu.

Smartfon BlackBerry Torch 9810 z wyświetlaczem dotykowym i wysuwaną klawiaturą

Następca popularnego modelu BlackBerry Torch 9800. nowy BlackBerry Torch 9810 wyposażony jest w duży wyświetlacz dotykowy o wysokiej rozdzielczości (niestety nawet w specyfikacji technicznej nie znajdziemy informacji o dokładnych parametrach ekranu) i przekątnej 3,2 cala oraz charakterystyczną, wysuwaną klawiaturę BlackBerry.

Dotykowe smartfony BlackBerry Torch 9850 i 9860

Smartfony BlackBerry Torch 985. i 9860 zapewniać mają płynne działanie systemu BlackBerry 7 w nowej konstrukcji z dotykowym ekranem o przekątnej 3,7 cala - największym dotychczas w smartfonach BlackBerry. Modele BlackBerry Torch 9850 i 9860 zostały zoptymalizowane pod kątem zaawansowanych funkcji gier, wyświetlania stron internetowych, zdjęć oraz wideo.

Dostępność

Smartfony BlackBerry nowej generacji będą dostępne u operatorów na całym świecie w tym miesiącu, niestety nie znamy dokładnej daty wprowadzenia urządzeń na polski rynek.

Specyfikacja techniczna poszczególnych modeli (PDF):

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)