Trwa ładowanie...
d116ss9

Nie ma cię w domu, a kurier wchodzi. Nowa usługa giganta

Kurier przyjeżdża jak jesteś w pracy, więc zostawia paczkę na wycieraczce lub u sąsiada - bez twojej wiedzy. Amazon wie, że to irytuje, więc postanowił coś z tym zrobić. A co z bezpieczeństwem i prywatnością?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzięki urządzeniu od Amazona kurier może wejść, gdy nie ma cię w domu
Dzięki urządzeniu od Amazona kurier może wejść, gdy nie ma cię w domu (Amazon)
d116ss9

Nowy produkt Amazona to… zamek do drzwi. Inteligentny, dający sterować się za pomocą aplikacji w telefonie. Dzięki temu zdalnie można wpuszczać do mieszkania m.in. kurierów.

Nic dziwnego, że Amazonowi zależy na jak najszybszym dostarczaniu paczek, skoro mówimy o gigancie internetowego handlu. Inteligentne zamki nie są wprawdzie nowością, ale Amazon ma przewagę nad konkurencją - bo połączy swój gadżet z usługą dostarczania paczek.

d116ss9

Tylko czy to bezpieczne? Tak, bo w skład zestawu wchodzi jeszcze kamerka, rejestrująca wchodzących do mieszkania. Nagranie od razu przesyłane jest do właściciela mieszkania, więc będzie można się upewnić, czy gość nie został dłużej niż powinien.

Kody wpuszczające do mieszkania będzie można udostępnić nie tylko kurierom, ale i np. firmom sprzątającym, hydraulikom czy po prostu znajomym.

Usługa na razie działa wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, a zainteresowani za zestaw muszą zapłacić około 250 dolarów.

d116ss9

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d116ss9

d116ss9