Największe wpadki Google

Największe wpadki Google
Źródło zdjęć: © Google

04.11.2010 11:56, aktual.: 04.11.2010 12:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiceprezes Google, Marissa Mayer, wyznała w wywiadzie udzielonym Digg Dialogg, które posunięcia firmy wydały jej się najbardziej nietrafione.

Według pani Mayer, wiele błędów popełniono w odniesieniu do Google Wave: "firma dużo się nauczyła na tym doświadczeniu, teraz zrobilibyśmy wiele rzeczy inaczej". Serwis zostanie zamknięty do końca tego roku.

Drugą pomyłką Google było niezapowiedziane zamknięcie przejętego przez giganta forum usenetowego o nazwie DejaNews. "Zamknięcie strony Dejanews.com o 1. rano w poniedziałek bez przeniesienia forów i grup na inną stronę było raczej błędnym posunięciem." Miało to miejsce w 2001 roku. Google przejęło archiwum strony i bez ostrzeżenia przechrzciło fora na Google Groups.

Obraz
© (fot. Gizmodo)

Ostatni błąd, o którym wspomniała Marissa Mayer, było uruchomienie Gmaila w Prima Aprilis. Google znany jest z dowcipów serwowanych użytkownikom właśnie 1 kwietnia, więc pojawienie się kont mailowych 1 kwietnia 200. roku zostało przez wielu użytkowników uznane za żart. Nie przeszkodziło to jednak Gmailowi odnieść wielkiego sukcesu.

Co ciekawe, pani Mayer nie wspomniała o kontrowersjach związanych z przejmowaniem danych z niezabezpieczonych sieci Wi-Fi przez sprzęt Google Street View. To oczywiste pominięcie jest jednak zrozumiałe - sprawa nadal pozostaje obiektem zainteresowania prokuratorów w wielu krajach.

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)