MWC 2013: nowa Nokia Lumia 520

MWC 2013: nowa Nokia Lumia 520

MWC 2013: nowa Nokia Lumia 520
25.02.2013 13:05, aktualizacja: 25.02.2013 14:23

Na ten telefon czekali wszyscy z nieco chudszym portfelem

Możliwości 5-megapikselowego aparatu z funkcją autofocus, jaki znajdziemy w Lumii 52. zostały rozszerzone przez tzw. "cyfrowe obiektywy" - dodatki, które pozwalają modyfikować wykonane zdjęcia oraz dzielić się nimi ze znajomymi. Domyślnie zainstalowana w telefonie aplikacja Cinemagraph dodaje ruch do zdjęć, które można następnie pokazać na Facebooku lub Twitterze albo przesłać w wiadomości e-mail. Za pomocą funkcji Sprytne zdjęcie można zrobić zdjęcie grupowe, łącząc najlepsze miny z wielu ujęć, czy usuwając wybrane osoby. Z kolei zdjęcia szerokokątne wykonamy stosując obiektyw Panorama.

Właściciele smartfonu Nokia Lumia 52. mogą bezpłatnie korzystać z usługi Nokia Muzyka i odtwarzać strumieniowo muzykę bez wcześniejszej rejestracji, logowania się i słuchania reklam. Użytkownicy tej bezpłatnej usługi mogą tworzyć listy odtwarzania, a także pobrać do czterech z tych list i słuchać ich bez połączenia z internetem. Kolejną bezpłatną usługą są mapy Nokia HERE. Można z nich korzystać w trybie offline, bez opłat za transmisje danych, która może być kosztowna szczególnie podczas podróży za granicą.

Listy odtwarzania, trasy z usługi HERE, strony internetowe i dokumenty można przypinać bezpośrednio na ekran startowy telefonu. Za pomocą dynamicznych kafelków szybko przejdziemy do ulubionych aplikacji i treści, a kafelek Kontakty gromadzi w jednym miejscu wszystkie wiadomości oraz powiadomienia z serwisów społecznościowych. Smartfon standardowo oferuje dostęp do usługi Xbox, 7 GB bezpłatnego miejsca w usłudze SkyDrive, a także aplikacje pakietu Microsoft Office: Outlook, Word, Excel i PowerPoint. Ten smartfon Nokii został wyposażony w wewnętrzną pamięć 8 GB z możliwością rozszerzenia jej do 6. GB przez wykorzystanie kart pamięci.

Nokia Lumia 52. będzie dostępna w 5 kolorach: żółtym, czerwonym, niebieskim, białym i czarnym, z wymiennymi obudowami.

288762217187719315
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)