Monitory Samsung będą współpracować ze smartfonami i tabletami

Monitory Samsung będą współpracować ze smartfonami i tabletami

Monitory Samsung będą współpracować ze smartfonami i tabletami
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
20.03.2012 15:47, aktualizacja: 21.03.2012 08:43

Dzięki funkcji MHL umożliwiają wyjątkowo komfortową pracę ze smartfonami i tabletami.

Funkcja MHL (Mobile High Definition Link), została wprowadzona przez MHL Consortium, którego Samsung jest jednym z założycieli. MHL pozwala przy pomocy jednego cienkiego kabla podłączyć smartfon oraz inne przenośne urządzenia elektroniczne do telewizorów i monitorów wysokiej rozdzielczości. Ten jeden kabel gwarantuje przesłanie obrazu i dźwięku, więc nie ma potrzeby podłączania zewnętrznych głośników. Aby uruchomić funkcję po podłączeniu kabla wystarczy nacisnąć odpowiednio oznaczony przycisk w obudowie monitora.

W praktyce, funkcja MHL pozwala wygodniej korzystać z zasobów wykorzystywanych z pomocą urządzeń mobilnych, gwarantując lepszy obraz i dźwięk na monitorze. Dzięki niej mobilne gry nie muszą być już rozrywką małego ekranu, łatwiej też przygotować sobie trasy Google Maps na weekendowe wycieczki. Zestaw smartfon z monitorem z powodzeniem może zastąpić komputer, zwłaszcza gdy naszym głównym zajęciem jest przeglądanie stron internetowych i multimediów.

W najnowszej ofercie Samsung znajdzie się kilka monitorów wspierających nową funkcję i wyposażonych w specjalny kabel do jej obsługi. Będą to modele SB 55. (dostępne w wersji 23” w cenie 899 zł i 27” za 1149 zł) i 750 (dostępne w wersji 24” w cenie 1399 zł oraz 27” za 1599 zł), monitory Smart TV TB 550 i 750, a także monitory serii Smart Station CB 550/750, które dodatkowo oferują funkcję huba do podłączenia peryferiów. Smartfony Samsung kompatybilne z MHL to obecnie GALAXY S II, GALAXY Nexus oraz GALAXY Note.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)