Microsoft zapowiada: będziesz musiał przeindeksować dane!

Microsoft zapowiada: będziesz musiał przeindeksować dane!

Microsoft zapowiada: będziesz musiał przeindeksować dane!
Źródło zdjęć: © Microsoft
22.07.2008 12:30, aktualizacja: 22.07.2008 16:51

Pod koniec lipca Microsoft udostępni znaczące uaktualnienie dla programu do wyszukiwania danych Windows Search - zapowiedzieli przedstawiciele koncernu z Redmond. Po zainstalowaniu nowej wersji aplikacji ( w przypadku Windows Visty będzie to zalecane uaktualnienie ) niezbędne będzie przeprowadzenie ponownego indeksowania plików na lokalnych dyskach.


Koncern ujawnił, że uaktualnienie to pojawi się w systemie automatycznej aktualizacji Windows Update do końca bieżącego miesiąca ( prace nad Windows Search 4.0 zostały zakończone na początku lipca ). Nowy mechanizm wyszukiwawczy jest, wedle zapewnień przedstawicieli Microsoftu, skuteczniejszy i bardziej wydajny.

Dla użytkowników XP Windows Search 4.0 będzie uaktualnieniem opcjonalnym ( aby je pobrać, niezbędne będzie odwiedzenie serwisu Microsoft Download Center ). W przypadku Visty będzie inaczej - Windows Search jest wbudowany do tego OS-u, dlatego też wersja 4.0 tego mechanizmu będzie uaktualnieniem zalecanym. To oznacza, że w komputerach, w których włączono automatyczną aktualizacje, WS 4.0 zostanie automatycznie pobrany i zainstalowany.

Po zainstalowaniu uaktualnienia niezbędne będzie przeprowadzenie ponownego indeksowania plików zgromadzonych na dysku ( dzięki temu Windows Search może je szybciej wyszukiwać ). Proces ten może potrwać nawet kilka godzin - czas będzie uzależniony od tego, jak dużo danych jest na lokalnych dyskach. Przedstawiciele Microsoftu zapewniają jednak, że indeksowanie nie powinno w żaden sposób wpłynąć na wydajność komputera - najnowsza wersja Windows Search została bowiem zaprojektowana tak, by indeksowanie uruchamiane było tylko wtedy, gdy użytkownik nie korzysta z systemu ( gdy wykryty zostanie ruch myszy lub pisanie na klawiaturze, proces ten zostanie wstrzymany ).

Więcej informacji o Windows Search 4.0 znaleźć można na stronie Microsoftu - http://www.microsoft.com/windows/products/winfamily/desktopsearch/default.mspx.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)