Masz internet od tego operatora? Będą rozłączenia co godzinę oraz przymus podania hasła!

Masz internet od tego operatora? Będą rozłączenia co godzinę oraz przymus podania hasła!
Źródło zdjęć: © Fraczek.marcin / Wikimedia Commons / CC

24.09.2013 11:35, aktual.: 24.09.2013 12:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Darmowy internet od spółki Aero2 w Polsce to nie lada gratka dla niewymagających użytkowników. Wystarczy wpłacić kaucję za kartę SIM oraz opłacić koszty przesyłki i już można zacząć surfować bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Jednak niedługo sielanka się skończy. Jak donosi Gazeta Wyborcza, spółka zapowiedziała gruntowne zmiany, które uprzykrzą użytkownikom korzystanie z sieci.

Z Bezpłatnego Dostępu do Internetu (BDI) Polacy mogą korzystać już od trzech lat. Usługę świadczy Aero2 - spółka, która w 200. roku wygrała przetarg na częstotliwości 2,5-2,6 GHz, które umożliwiają świadczenie usługi szybkiego dostępu do internetu w technologii LTE. W ramach umowy Aero2 jest zobowiązane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej do świadczenia bezpłatnej usługi dostępu do internetu. W założeniach przetargu 20 proc. przekazanych zasobów ma służyć do świadczenia specjalnej usługi, która da Polakom co prawda niezbyt szybki, ale za to darmowy dostęp do internetu. Problem w tym, że wielu użytkowników wykorzystuje darmową usługę nie w taki sposób, jakby życzyłoby sobie tego Aero2. Użytkownicy znacząco obciążają sieć i podtrzymują sztucznie połączenie, wskutek czego zasobów i adresów IP nie wystarcza dla wszystkich.

Aero2 zamierza dyscyplinować swoich użytkowników

Już niedługo Aero2 ma wprowadzić dużą zmianę, która z pewnością nie spodoba się użytkownikom Bezpłatnego Dostępu do Internetu od Aero2. W pierwszym kwartale 2014 roku zmianie ulegnie proces nawiązywania połączenia. Choć sesja już teraz jest przerywana, nie ma większych trudności z jej ponownym nawiązaniem. Niebawem się to jednak zmieni. Aero2 będzie rozłączać użytkowników BDI co godzinę, a ponowne połączenie będzie wymagało reakcji użytkownika - podania kodu captcha. Dopiero po prawidłowym przepisaniu hasła z obrazka, będzie można kontynuować korzystanie z sieci.

Zmiana z pewnością uprzykrzy użytkownikom korzystanie z usługi BDI i ograniczy ją funkcjonalnie. Przerywana sesja co godzinę uniemożliwi również pobieranie dużych plików z internetu, co z pewnością przyczyni się do zmniejszenia ruchu sieciowego. Spółka Aero2 tłumaczy, że zmiana jest konieczna, aby zdyscyplinować użytkowników, którzy wykorzystują BDI do pobierania ogromnych ilości danych, uniemożliwiając korzystanie z sieci innym.

Źródło: Gazeta Wyborcza, SW, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (371)