Internet samochodowy - nowa, ciekawa usługa od Orange

Internet samochodowy - nowa, ciekawa usługa od Orange
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

03.06.2015 10:45, aktual.: 03.06.2015 12:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samochód to podstawowe narzędzie codziennej pracy. W dzisiejszych czasach mobilność w biznesie to warunek sukcesu. Przedsiębiorcy muszą być cały czas w kontakcie ze swoimi klientami oraz podwykonawcami, niezależnie od tego czy w danej chwili siedzą za biurkiem, czy za kierownicą firmowego auta. Specjalnie z myślą o nich i ich pasażerach Orange stworzył nową usługę - internet samochodowy.

Liczy się mobilność

Mobilność w biznesie można rozumieć na dwa sposoby. Dosłownie, to konieczność jeżdżenia do klientów oraz na spotkania biznesowe. Mobilność to także dostarczanie produktów, czy przewożenie osób. W związku z tym samochód to często najważniejszy zasób firmy, a w wielu przypadkach również podstawa jej działalności. Jednak mobilność można rozumieć także jako ciągły dostęp do internetu i korzystania z technologii mobilnych takich jak np. smartfony, które umożliwiają pracę oraz bycie w stałym kontakcie praktycznie przez cały czas i to niezależnie od miejsca aktualnego pobytu. Jednak firmy chcą być coraz bardziej konkurencyjne, więc ich potrzeby stale rosną, podobnie jak wymagania i oczekiwania ich klientów.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Odpowiadając na potrzeby klientów biznesowych Orange wprowadza zupełnie nową kategorię produktową - internet samochodowy. W jej ramach przedsiębiorcy otrzymują router Huawei CarFi ze stałym dostępem do internetu. Dzięki temu połączeniu, właściciele firm mogą korzystać z szybkiego internetu w każdym samochodzie, w dowolnym miejscu i czasie. Oferta 10 GB transferu gwarantującego dostęp do sieci w ramach internetu samochodowego z routerem Huawei CarFi jest dostępna dla firm w abonamencie za 25 zł + VAT.

Router CarFi

Dzięki modemowi Huawei CarFi i ofercie Orange, każdy samochód może stać się mobilnym hotspotem. Router Huawei E837. działa w technologii LTE kat. 4, dzięki czemu zapewnia transfer do 150 Mbit/s. Urządzenie wystarczy zamontować w gnieździe zapalniczki samochodu. Po jego uruchomieniu możliwe jest już korzystanie z bezprzewodowego internetu na dowolnym urządzeniu mobilnym, tj. laptopie, smartfonie lub tablecie. Router zapewnia dostęp do sieci maksymalnie 10 użytkownikom. Ponadto, dzięki interfejsowi USB, urządzenie może zasilać peryferyjne urządzenia mobilne.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)